aritra

  • bıçkın (487)
  • 993
  • 15
  • 3
  • 0
  • dün

yengeç burcu kadını

yemek ancak kendisi yaptıysa güzeldir. ev arkadası yada annesi yaptığında değil.
ev ancak neyin nerede duracağına kendi karar veriyorsa onun evidir, üstelik güzeldir de.
ev işi çok ağırdır çok yoruluyordur, biri yardım etsedir hep tek yapıyordur, ama biri yardım ettiğinde çıldırır, işine karışıldığı için ortalığı ayağa kaldırır ve asla o işten tatmin olmaz.
ayrıca evin huzuru yaptığı yemeklerden önce gelir. huzur yoksa, ya o ev yakılmalıdır ya da oradan bir yengeç göçüp gider.
yemek yaparken biri akıl verirse kendini bitmiş saysındır, yengecin hisleri zaten o yemeği yapmasına yardımcı olur.
sevgilisi çok tatlıdır, onun erkeğidir, onun için her şeyi yapar ama sevgilisinin yüzüne genelde nazlı bakışlar atar, bakışlarıyla istediğini yaptırır. ama zaten çıkarcı mantıkta olmadığı için istekleri de pırlanta, elmas, gemi, araba gibi şeyler değil; daha masumane, bakkala göndermek, yanyana kitap okumak, soba yaktırmak, karşılıklı kahve içmek ve şımartılmak olur.
şımartılmak onun için hem her şeydir, hem de ölümcül tehlikedir. zira yengeç yapısı itibariyle daima güçlü ve sert durmak zorundadır çünkü kesinlikle sert değildir, gücü ölüm kalım söz konusu olduğunda açığa çıkar sadece ve günlük güç gereksinimi için bunu özellikle yapmalıdır. fakat şımartılmaya alıştığında ikisinden de mahrum kalır, kabuksuz yengeç olur.
sevgilisinden sadakat bekler, ama sadık olduğuna asla inanmaz. çünkü paranoyaktır.
kendine olan güveni, her yönü gibi gel git halindedir. ay gibidir.

devamını okuyayım »
20.01.2009 03:17