ariza1903

  • delikanlı (444)
  • 551
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 yıl önce

pegasus airlines

arkadaş sanki silah zoruyla bindiriyorlar sırf bu yüzden burada avukatlığını yapmak zorunda kalıyoruz pegasus'un.
1) reklamlarda marka algısını düşürmek gibi bir hedefleri yok kaldı ki adamlar türkiye'nin en dakik havayoluyuz en iyi filo bizim falan diye bas bas bağırıyorlar. şirket politikası olarak low cost taşımacılığını benimsedikleri için tabi ki ucuz biletin reklamını yapıyorlar. yapmasın mı adam? ortalama bilet fiyatı anlayışın nedir? thy'nin 2 ay sonraki yurtdışı uçuşu git-gel 250€ iken pegasus'un 150€. ha son dakikaya bırakırsan belki thy'den pahalıya satıyor. ama dünyadaki bütün low costların satış stratejisi bu değil mi?
2) internetten bilet alırken seyahat sigortası, check in ücreti, yemek ücreti, fazla bagaj ücreti kayak malzemesi ücreti adı altında kazıklama emellerine ulaşmak istiyorlarmış. peki kardeşim ben yemek yemek istemiyorsam, kabin bagajı dışında bagajım yoksa seyahat sigortası da istemiyorum ne olacak? diğer havayolları bunları zaten bilet fiyatına dahil ediyor. orada öderken sesini çıkarmıyorsun fakat pegasus'a gelince laga luga ediyorsun.
3) çalışanları ukalaymış. 1-2 olaydan genelleme yapıyorsun. ben de kaç kere kullandım bana öylesi denk gelmedi hiç. huzursuz isen müşteri hizmetlerine gidersin kabin personelinin görevi seninle tartışmak mı?
4) bagajda kilo hakkın 15kg ise bunu biletini alırken kabul etmişsin ona göre ödemeni yapmışsın. hala buraya gelip "20kg için para aldılar yeaa" diye abuk subuk yazıyorsun. git bi ryanair'de, easyjet'de, vueling'de dene "5 kilonun lafımı olur şekerim sizi mi kıracaz" diyolardı.
5) ikram politikası diyolar hala. vallahi sinirden sikecem kendimi. low cost ulan low cost ne ikramı? yok vermiyor adamlar su faln yok sana çükülata da yok lolipop da yok. anlaştık mı? hala otobüs firmalarıyla karşılaştırılıyor. arkadaş bu kadar kek, su merakın varsa binersin otobüsüne 45 dakikalık mesafeyi 3-4 saatte tepersin kekini de yersin suyunu da içersin. gerçi bu sefer de mola verdiği yerde hela paralıdır ona çingenelik yaparsın sen...

devamını okuyayım »
13.09.2011 18:06