arkanabakmassankuserim

  • 1052
  • 7
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

boşanmak

(bkz: modern kadının en büyük problemi)

yanlış seçim yapıyorlar, doğru seçim yaptıklarını düşünüyorlar, ama yanlış seçim yapıyorlar.
bunu kabul etmiyorlar ve karşı tarafı suçlamaya başlıyorlar, gözünün üstünde kaş var'a kadar gidiyor, erkeğin herşeyi batar oluyor, aslında erkeği hiç sevmediğini kabul edemiyor, ben bu adamla bir ömür geçirebilirim herhalde diye düşünüyor, çevresine bakıyor, elindekine bakıyor, arkadaşlarının evlenme hızına bakıyor, instagrama giriyor mutlu aile resimleri görüyor, elindekine bakıyor, yapabilirim herhalde diyor, kendini kandırıyor, hormonları bastırıyor, olur ya diyor, yanlış seçim yaptığını bilmiyor, sonradan farketse bile kabul etmiyor, suçu sürekli erkeğe atıyor, hayatı boyunca birlikte yaşamaya vermiş olduğu evet cevabının ne büyük bir yükümlülük olduğunun bilincinde değil ve bunu kabul edemiyor...ideal insan olmadığı gibi ideal erkek de olmadığından, elbette ki erkeğin en az bir hatasını(!) buluyor ve onların üzerine gitmeye başlıyor. incir çekirdeğini doldurmayacak şeyleri büyük problemlermiş gibi gösteriyor.

modern kadınların en büyük problemidir bu...

bir taraftan çevre-arkadaşlar, bir taraftan hormonlar, bir taraftan aile, bir taraftan mahalle...derken yanlış karar veriyorlar. hiç evlenmemesi gereken bir insanla evleniyorlar, ömür boyu birlikte geçirilecek kişiyi yanlış seçiyorlar. üstelik daha acısı, bu yanlışı kendilerinin yaptığını asla ve asla kabul etmiyorlar. çeneleri ve duygusal zekaları ortalama bir erkeğe göre kat kat üzerinde olduğundan konuşarak kendilerini rahatlatıyorlar ve suçlu olarak hep erkeği göstermeyi başarıyorlar.

sonuçta acı çeken erkek oluyor. boşa giden hayatlar oluyor. bazen daha da acısı, dağılan çocuklar oluyor...

romantik olan kızdır, erkek romantik değil, diye çok saçmasapan bir laf vardır. hayır efendim, romantik olan erkektir, romantizm düşünen erkektir, romantizm adına bir hareket yapan erkektir.. romantizmi sadece yaşayan kadındır.

bakın geçenlerde bir radyo programı vardı, en romantik davranışınız nedir diye, arayan 10 kişiden 9u erkekti, birlikte gittiği ilk sinema biletini saklamış adam, 19 sene önce. ilk çıktıkları yemeğin organizasyonunu anlattı bi başkası, araba tutmuş isnanbula gitmiş, o günkü yediklerinin adisyonunu saklamış. bir başkası çıktı, konser biletini anlattı. meğer kız o grubu çok seviyormuş, adam son parası ile karaborsada bilet almış, gitmişler, bileti saklıyormuş adam, kız noldu diye sordular, 6 ay sonra ayrıldık dedi adam...peki, arayan tek kız ne dedi biliyor musunuz, erkek arkadaşım şunları yaptı dedi,.. tamamında edilgen olan kız, aktif olan erkek...

modern kadının en büyük problemidir bu, hiç evlenmemesi gereken bir erkekle evlenmek.

aylar sonra gelen edit. ne kadar çok benzer durumu yaşayan çiftler varmış. iyice tartın gençler. iyice tartın. kendinizi. partnerinizi. yukarıdakileri...hepsini iyice tartın.
şu hayat bir tane, öbür dünya cart curt yok. hayat bi tane. ömür kısa. değiyor mu iyice tartın.
bir de daniel sloss adlı bir komedyen var. jigsaw adlı muhakkak şovunu izleyin. (öncesinde dark var onu da izleyin amk... adam süper. hem acayip güldürüyor hem acayip düşündürüyor)

devamını okuyayım »