arnavut sosyetesi

  • 65
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 ay önce

türkiye'den siktir olup gitmek

son internet sansürünü gördükten sonra, okulum biter bitmez gerçekleştireceğim eylem.aslında neden gitmem gerektiğini uzun bir süredir düşünüyordum, en nihayetinde gideceğim ülke benim yolumu gözlüyor olmayacak, aile özlemi, alışana, düzenimi oturtana kadar maddi açıdan türkiye'deki kadar da rahat olmayacağım.hatta belki alanımla ilgili bir iş bulana kadar bir lokanta da bulaşık yıkayıp, o insanların çöplerini toplayacağım fakat özgür olacağım be abi, özgür olduktan sonra bunlar nedir ki?

öyle gider gitmez zengin olmak, lüks arablara binmek veya en kral hatunlarla takılmak gibi ütopik hayallerim yok.sadece;

bana insan olduğumun hatırlatılmasını,

gece kimle uyuyacağıma, evimde kimle oturacağıma karışılmamasını,

neyi, hangi saatte yiyip, içebileceğime kendim karar vermeyi,

parasını verdiğim şeyleri(bkz: internet) istediğim gibi kullanmayı,

çocuklarımı nasıl yetiştirip, yetiştirmeyeceğime dair tüm kararları eşimle birlikte vermeyi,

televizyondan, internetten haber alma özgürlüğümü istiyorum,

tecavüzcünün mağdur, tecavüze uğrayan kişinin suçlu olmadığı, dekolte giydiği için insanların işinden atılmadığı, insanlıktan çıkmış birileri tarafından gaddarca öldürülen bir çocuğun sırf ateist diye ölümü hakettiğinin ima edilmediği, hırsızın milyonlarca kişi tarafından alkışlanmadığı bir ülkede yaşamak istiyorum.bunun gibi binlerce örnek çıkar şu son 3-4 yılın gündeminden.

bunlar benim en temel haklarım fakat bunları yaşamak için bu ülkeden gitmem gerekiyor.kendi ülkemde azınlık durumundayım.

olay sadece internet sansürü, kürtaj, alkol vs. de değil.ilerlememiz gerekirken, ortaçağ'a doğru gidiyoruz.bugün internet sansürü, 1 ay sonra başka birşey.ve bu adamlar başımızda kaldığı sürece bu devam edecek, bunlar yine iyi günlerimiz.artık haber okumaya korkar oldum.çünkü her an karşımıza özgürlüklere, özel hayata müdahale ile ilgili bir haber çıkabiliyor.yolsuzluklar aklanıyor, masum binlerce insan hapse tıkılıyor ve buna karşı elimizden gelen birşey yok.burada çoğu kişinin bahsettiği şey bu zaten.yani burada gitmek isteyenleri eleştirenlere katılmıyorum.mücadele edilmesi gereken çok şey var ama sonunda istediğimizi alabilecek miyiz? ömrümüzü bu pisliğin içinde çürütmeye değer mi? o %50 rte'nin her "allah" lafında orgazm olduğu sürece elimizden ne gelir ki?

sadece kendim için değil, ileride çocuklarım insan gibi yaşasın diye birgün siktir olup gideceğim.arkama bakıp, akp'nin türkiye'sini özleyeceğimi de hiç sanmıyorum.

devamını okuyayım »
06.02.2014 03:15