artikbenimdebirvolvomvar

  • 216
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

öğrenci evinde yaşanabilecek en dumur olaylar

3 sene önceye kadar ailemle yaşadığımdan dolayı, hayatın zorlukları denen şeyden bi' haberdim. doğalgaz faturası 150 mi gelmiş? peder öder ya! tavırlarındaydım. ne alaka diyebilirsiniz, ama o kadar ilgisizim ki bu konularda doğalgaz sayacının her 1000 atışında 1 m3 doğalgaz yazdığından bile haberim yok anasını satayım.

yine bir gün faturanın kesilmesine 3-5 gün var. aylardan nisan, dışardan geldim, eve girerken doğalgaz saati takıldı gözüme acaba kaç m3 olmuş bir bakayım dedim. bir baktım. öyle okkalı bir hassiktir çektiğimi hatırlamıyorum. niye mi? ben çıkmadan önce arkadaşlarımın ödediği doğalgaz faturasında yazan endeksle benim en son okuduğum endeks arasında 500 fark var. hassiktir ulan dedim. 1 m3 yaklaşık 0.5 ykr ise 500 m3 250 tl eder, daha bunun kdv si var, fatura kesilmesine 5 gün var. para da yok zaten. ruhsal olarak çöküntüye girdim..

ne yapacağımı bilemedim. tekrar tekrar hesaplıyorum, oturuyorum kalkıyorum, doğalgaz saatine bakıyorum, o kör gözüm görmüyor saatte ki "kwh" ibaresini. akşamı zor ediyorum. daha önce evde kalan arkadaş diyorum, oğlum sıçtık. niye diyor. doğalgaz götümüze giricek diyorum. olayları anlatıyorum. akabinde beraber bakıyoruz saate ve derin bir oh çekiyorum.

olaylar açıklığa kavuştuktan sonra kendi kendime, asıl hayat daha yeni başlıyor oğlum dedim ve bir sigara yaktım...

devamını okuyayım »