artpainter

  • 3699
  • 172
  • 19
  • 1
  • bugün

içki içmeme nedenleri

seyrek olsa da içtim, gençlikte bazı zamanlarda körkütük sarhoş da oldum. ama yarım asır devirmeme rağmen hiç severek içemedim şu mereti.

bir kaç gün sonra beyoğlu'nda arkadaşlarla toplanacağız yine. büyük çoğunluk fıçı gibi içiyor, ağzıyla içen bir iki kişi. ben epeyce uzak oturduğumdan ve içki içmediğimden arabayla geçiyorum. 4-5 kişiyi toplayıp arabaya atıyorum. bunlar anıra anıra şakalaşıyorlar. en çok eğlendiğim kısım burası.

alkol içmiş gibi gelen hesaba katkımı yapıyorum, bunları taksilere terk etmiyor, evlerine kadar taşıyıp yolda komik hallerine şaka yapıyorum. her gittiğimde içkiyi sevmememin bana ne kadar yararlı olduğuna, daha da emin oluyorum.

o zaman neden gidiyorum? evet, içkiyi sevmiyorum ama içki masasındaki muhabbeti seviyorum. ekstra bonusu da, maskelerini takan bazıları, sarhoşluk başladıktan sonra, haliyle dili de çözülüyor.

en komiği de mangalda kül bırakmamaları. "ben şöyle adamım, adamın şöyle dibiyim, delikanlılığın kitabını biz yazdık, girmediğimiz alem kalmadı kardeş" diye abartılı hikayeler anlattıktan sonra, dönüşte evine girerken sanırsın bir küçük bir kuzucuk. yengeleri, bacıları ben sakinleştiriyorum.

devamını okuyayım »