artpainter

  • 2387
  • 64
  • 36
  • 10
  • bugün

akciğer kanseri

sırasıyla: (bkz: #82216870) (bkz: #83026297) (bkz: #84802686)

bu başlığa yeni bir gelişme olmadan yazmıyorum. son durumumu yazayım dedim.

kemoterapi ve radyoterapi tedavilerim bitti. ancak ışın tedavisi sonrasında yemek yerken ağrılı yutkunma yemek yemenin ne büyük bir lütuf olduğunu öyle bir hatırlattı ki unutabileceğim bir deneyim değildi. yemek yeme zamanı geldiğindeo acıyı yeniden tekrar tekrar her yutkunmada yeniden duymak sağlıklı olmayı bundan sonraki ihtiyaçlarımınönüne geçirdi. birkaç hafta içerisinde bu yutma ağrısı hafifleyerek sona erdi. radyoterapinin yan etkisi böyle olur dedi radyolog dr.

3 hafta sonrasında, ilaçlı bir akciğer bt çekildi. kitlede 0.50 cm'lik küçülme benim beklediğimin altında çıktı. ancak onkolog dr.'un söylediğine göre radyoterapi ile yakılan kitle ile artık ölü doku olduğundan bu çok önemli değilmiş. bt raporunda da bozuk doku çıktığından, bundan sonraki aşama hiçbir diyet uygulamadan bekleme yaparak, 2 ay sonra pet ch ile bütün vücudun tomografisinin çekilmesi. 6 ay önce çekilmiştim ve metastaz yoktu. büyük ihtimalle yine öyle çıkacak.

saçlarım eskisinden gür ve siyah çıkıyor, kaşlarım tamamen çıktı, kilo almaya başladım, yüzümün ve tenimin rengi, gözlerimin feri yerine geldi.

son durum da bu şekilde. ayrıca özelden halimi hatırımı soran dostlara da ayrıca teşekkür ediyorum. bu platform sayesinde çok değerli insanlar tanıdım, eksik olmasınlar.

devamını okuyayım »