asal sayi

  • azimli
  • mangal yürekli rişar (502)
  • 1287
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 ay önce

suskunlar

özellikle çocuk oyuncularının başta sarı (bilal) olmak üzere hepsini tek tek mıncırmak istediğim dizi. hem inanılmaz tatlılar hem inanılmaz oynuyorlar. sarı ve şerif'in arkadaşlığı/kardeşliği o kadar güzel işleniyor ki bir dizide aşkın önüne dostluğun nasıl geçtiğini çok güzel bir şekilde izleyebiliyoruz. kurgu çok akıcı gidiyor şimdilik, umarım böyle devam eder. bu arada ıska'nın büyük halinin saflığı, temizliği kalbimi acıtıyor resmen. sen ne kadar güzel bir insansın ya?

--- spoiler ---

hüseyin abi'yi sarı temiz bi dövdükten sonra buzu koyduğu sahnede sarı'nın önce sert çıkmasına rağmen sonra "koy hadi koy.." demesiyle aslında ne kadar merhametli olduğunu gördük. incecik bir ayrıntıydı ama şahaneydi. sonrasında ise ıska giderken buzu adamın eline verip "seni hiç sevmiyorum ben. buzu koy buzu. acır sonra." demesi kimin içini cız ettirmedi? her şeye rağmen nasıl güzel, nasıl saf, nasıl temiz bir insansın sen ıska? geri planda kalsan da verdiğin her tepkiyle şimdiden favori karakterimsin.

--- spoiler ---

şerif'i oynayan murat yıldırım'ın daha önce oynadığı hiçbir diziyi izlemişliğim en azından sürekli takip etmişliğim yok ancak gerçekten adam oynuyor. çok yakışmış bu role. soğukkanlı görüntüsünün altındaki telaşı, korkuları, psikolojik gelgitlerini oldukça başarılı bir şekilde yansıtıyor.

kötü karakterlerden birazcık bahsetmek istiyorum. o irfan'ı nereden bulmuşlar arkadaş? bu kadar olur. adamın bi gözü yere bi gözü göğe bakıyor resmen. ıslahane'de onu canlandıran çocuk da ayrı bi yetenek tabi.

cast seçimi inanılmaz başarılı dizinin. tartışmasız.

entry burada biterken son söz ise sarp akkaya candır!

devamını okuyayım »