asfalt osman

  • 1098
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 yıl önce

kıskanç erkek

"kısaca çirkinler, yalnızlar, iri kemikliler, şişkolar, keller, mallar ve bilimum düşük profilli şapagötlülerin laf soktuğu erkek tipi" imiş. o küçük evreninizde eminim çok mutlusunuz ve alemin bundan ibaret olduğunu sanıyorsunuz ama size kötü bir haberim var, hayat sadece gözünüzün menzilinden ibaret değil.

şimdi kıskançlık yapılan ana mevzular, kadının giydikleri, görüştüğü insanlar, gittiği yerler, ve o yerlere ne zaman gittiği, öyle değil mi? şunu merak ediyorum o zaman. yetişkin iki insanın içinde bulunduğu bir ilişkiden bahsediyorsak, erkek, kadının kıyafetine, görüştüğü insanlara, gittiği yerlere ve buralara gitmeyi tercih ettiği zaman dilimlerine karışma, üstüne laf söyleyebilme, mudahale edebilme hakkını kendinde gördüğünde, burada, iflah olmaz bir iktidar ve hükmetme saplantısı yok mudur?

birlikte olduğunuz yetişkin kadın, sokağa çıkarken ne giyeceğine, ilişkisi dahilinde hayatında kimi kendine yakın tutup tutmayacağına, nereye gidebileceğine ve buraya hangi zaman diliminde gitmesinin uygun olacağına karar vermekten aciz biri olmuyor mu, siz fütursuzca buna müdahale etmeyi kendinize yakıştırdığınızda? hayata dair en basit mevzularda karar verme yetisine güvenmediğiniz bir kadınla işiniz ne afedersiniz? kıskanç erkek sahiplenir amaaa diyen kadınlara gelsin bu sorum da; siz bu çok basit mevzulara dair karar vermekten aciz bir insan muamelesi görmeyi nasıl kabulleniyorsunuz sahi?

istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz.

devamını okuyayım »