asirac

  • 444
  • 3
  • 1
  • 0
  • 6 gün önce

masum

ilk kez spoiler girmeme neden olan dizi.

yorumları okuduktan sonra gireyim dedim spoilerı.

--- spoiler ---

1. kadının bodrumdaki fareler ile cevdet'in ilaç kullanması arasında bağlantı kuran arkadaş olmuş. saçma. bodrumda fare yoktu, tarık vardı. komutandan emir aldıktan sonra günlerce bodrumda gizlendi, anne-baba gözaltından geldiğinde onları bodrumdan izledi, ta ki emel'in katili olduğunu anladığı abisi gelince bodrumdan çıkıp öldürdü hepsini.

2. taner emel'i neden öldürdü? kardeşini aldattığı için. karısının yaptığı orospuluğun cezasını emel'e kesti. normalde kimseye anlatmadı kendi olayını, emel'e herşeyi itiraf ettirmek için anlattı ve kendi utancını saklamak için öldürdü onu.

3. taner selim'i neden öldürdü? selim'in yaşaması kendisi için bir tehditti. çünkü selim kendi olayını polise anlatamasa da emel'in ölümünün sorumlusu taner olduğunu biliyor gibi düşündü. taner bu ihtimalden temizlemek istedi onu. yoksa zaten hayırlı bir evlat değildi bir de katil babası polis imajı yarattırmak istemedi babasına.

4. cevdet hasta olduğu için içmiyordu o ilacı. tarık'ın hastalığının ilerlemesinde katkısı olduğunu düşündüğü için, anne tarafından sevilmeyen bir evladın acısını anlamak, onun gibi görünmek istediği için içiyordu damlayı. bu fikri vurgulamak için de bardağın sonunda su ağzından sakalına taşıyordu babanın, tıpkı oğlunda olduğu gibi.

5. arabanın içinde kolu gözüken, emel'le taner'i bankta otururken izleyenin selahattin olduğunu o an anladım, çünkü yüksek bir arabaya binen ve sürekli takım elbise giyen tek karakter oydu. o yüzden final bende sürpriz yaratmadı ve biraz eksik kaldı.
--- spoiler ---

ama iyi diziydi be.

devamını okuyayım »
18.02.2017 15:58