assamite

  • 68
  • 0
  • 0
  • 0
  • 6 ay önce

26 ağustos 2017 beşiktaş bursaspor maçı

beşiktaş'ın 2-1 üstünlüğüyle sonuçlanan futbol müsabakası. kısa notlar halinde (ama toplamda uzunca bir yazı olarak) değerlendirecek olursak;

---> öncelikle bugünkü galibiyetimizi fenerbahçe' nin iyi zamanlarında aldığı kadıköy galibiyetlerine benzettim. zira maç boyu baskılıydık, oyun ve topun kontrolü hep bizdeydi fakat 2 senedir alıştığımız o sanatkar futboldan ziyade sahada sürekli caner erkin ve ricardo quaresma merkezli yari kaotik kanat ortalarına dayanan ataklar gördük ve gollerimiz de duran top sonucu geldi. sanki caner bizim oyunumuza uymamış da biz caner oyununa gore oynuyor gibiydik. eminim ki bu durumun dikkatini çektiği tek izleyici ben değilimdir.

---> tosic tosic tosic... 2 haftadır formu çok yüksek. zamanında pes oynayanlar bilir kırmızı yukarı ok oyuncunun formunun tepesinde olduğunu ifade ederdi. işte tosic de lig baslangicindan beri bu kırmızı ok seviyesinde ilerlemekte. vida yarın gelse su an şenol kesmez tosic'i o kadar eminim ki bundan. sadece yerinde müdahaleleri ve attığı gol değil, oyun kurulumunda çok iyi işler yapıyor iki haftadır. bugün cenk'e attığı pasa özellikle dikkat edilmeli. top bursalı sağ stoperin üstünden inci gibi geçip iki adım yanındaki cenk tosun'a mükemmel bir şekilde konuyor.

---> şenol hoca'nin su frikik sorununu artık çözmesi gerekiyor. kariyerinde toplam 7 frikik golü olan quaresma geliyor sırf geçen sezon 5 frikik golü olan talisca'nin favori noktasındaki topa vuruyor. devamında gol gelmemiş olsa iki misli küfür yerdi de hadi yine ucuz yırttı. onun dışında etkiliydi ama hakkını verelim. adriano ile beck'e nazaran daha iyi anlaştılar.

---> hazır şenol güneş'ten söz açılmışken sanki milli maç arasından sonra yeni transferleri adapte etme vakti gelip çatmış olacak. eylül ayının 2.haftasından sonra lig-cl karışık çok zor bir döneme giriyoruz ve bu döneme kadar 90 dk görememiş bir alvaro negredo - jeremain lens ikilisi katkı açısından canımızı sıkabilir. özellikle 1-2'den sonra kalabalık bursa merkezinde sıkışan ryan babel yerine lens oyuna sokulup kontralarda daha tehditkar olunabilirdi. ama şenol hoca sanırım arkada caner varken babel'in savunma katkısına daha çok değer verdi. negredo'dan ise yine bir şey anlayamadık kısıtlı süre gereği.

---> oğuzhan özyakup'un aklı net bir şekilde milli takım olayında kalmış. bizdeki en kötü maçlarından birini oynadı. canı sağ olsun. kredisi kolay bitmez. takımın en önemli değerlerinden. anderson talisca ise gününde olmayan bir başka oyuncumuzdu. pepe, atiba, adriano üçlüsü de çok faydalı oynadıkları bir maç geçirdiler. atiba'nın 1 gol 1 asisti de hem şaşırttı hem sevindirdi.

---> son olarak, evet takım çok iyi değildi. seyirciyle ilk buluşma maçında beklentiler tabii ki daha büyüktü. lakin şunu da unutmamak gerekir ki bizim için performans yükselişinin başlaması gereken zaman yukarıda yazdığım sebepten ötürü milli maç arası sonrasına denk geliyor. yaz yüklemelerinin negatif etkisi soldukça daha canlı bir beşiktaş izleyeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

devamını okuyayım »
27.08.2017 02:00