asslangibi

  • 244
  • 10
  • 1
  • 0
  • geçen hafta

ahmet davutoğlu'nundan cuma namazı müjdesi

hiç bir partiye oy vermişliğim yok ancak iyi bir karar alınmış.

şimdi bilimde gelişeceğiz, sorunlarımız çözüldü falan diye dalga geçenlere ise şunu söylemek istiyorum. senin sorunun olmayabilir ama milyonların sorunu bu. devletin yaptığı her adım bilime katkı mı yapmak zorunda? ayrıca sence ne yapılmalı ki 1. dünya ülkeleri seviyesine ulaşalım? bırak ilerlemeyi geciktirmeyi, bizzat önüne engel koyan onlarca uygulamalar yapılırken neredeydin?
google çalışanlarına niye krallar gibi ortam sağlıyor. oradaki kuş tüyü yastıklı geniş salıncakların google şirketine katkısı ne? çalışanların refahı değil mi? aynı şey işte. belki sen düşünmüyorsun ama 'ulan 5 vakit kılmıyoruz, kılsak ta -pek bahane değil ama- en azından kazası var deyip bir şekilde idare edebiliyoruz bari cuma serbest olsun' diye düşünenler var. bu serbestliğin kişinin işini biraz daha sevmesine neden olacağını düşünmüyor musun gerçekten?
bu serbestliğin zararı ne ki eleştiriyorsun? çözüm odaklı değil ideoloji odaklı bakarsan kendine yaramayan bütün özgürlüklere karşı çıkarsın işte.
uçan spagetti canavarına saygı bekliyorken, ne kadar siyasi bir söylem olsa da %99'u müslüman bir ülkede inanç ve ibadet özgürlüğünün geliştirilmesi seni neden rahatsız ediyor? seni zorla cumaya mı gönderiyorlar? veya kimin bu tatilden dolayı işi aksayacak? zaten herkes o saatte kaytarıyor diyorsun. sonra da 'abicim almanya'da senelerce serbest bırakıyorlarmış milleti, nerelerde yol oluştuysa oralara asfalt döküyorlarmış' demeyi biliyorsun.
islamda devlet işleri için tatil diye bir şey olmamasına ve çok gerekliyse işçi tatillerinin haftanın günlerine devir yaparak belirlenmesi gerekmesine rağmen iki gün boyunca devlet işlerini yapamayan müslümanlardan çok yaygara yaptın. o iki gün sana koymuyordu da bu 1 saat mi koydu?
he yok senin derdin bunların hiç biri değilse ama açık açık söyleyemiyorsan ben sana söyleyeyim. merak etme demokratik sistem içerisinde ne kadar özgürlük verilirse verilsin meclisteki hiç kimse ya da hiç bir parti şeriatı getiremez. rahat ol.

samimi olun arkadaşlar, samimi olun. sizin yaşam alanınızı kısıtlamayan özgürlükleri alkışlamasını bilin.

devamını okuyayım »
08.01.2016 03:13