atalet momenti

  • 6658
  • 98
  • 25
  • 1
  • bugün

28 kasım 2018 ersun yanal hareketi

ersun yanal fenerbahçede başarısız olacak. bari erkenden getirsin başkan da, sezon sonu kovsun yazın yeni hocayla çalışmalara başlayalım.

ersun yanal fenerbahçeye ilk geldiğindeki takım, ersunun çalıştığı takımlardan ve ligten çok üstündü. oynatmak istediği futbola da uygundu. tekrar benzer bir takım kurulma şansı yok, ersunun kalıntısı trabzonspor’un hali ortada. maalesef başarılı olamayacak hoca. ayrıca motivasyonu ve bence kariyeri de o zamanki ersunun yanına yaklaşamaz.

trabzonspora gittiği gün kendisini bitirdi ersun yanal. her türk hoca gibi o da yurtdışında kedi olduğu için götü yiyip edirnenin dışına çıkamadı.

ayrıca fenerbahçe de o zamandan çok farklı. 2-3 sene de farklı olacağa benziyor. kuyt, sow ve hatta emenike ayarında bir santrafor izlememiz için, emre meireles topal ayarında bir ortasaha izleyebilmemiz için en az 2 sene bence daha fazla zamana ihtiyaç var.

edit: ersun yanalın fenerbahçeye ilk geldiği dönemleri hatırlamayanlar çok romantik. avrupada içeride dışarıda dörtlendik, ligte kötüydük. fenerbahçe önlem almaz aldırır denecek durumda değil ki takım. hangi hoca gelsin? lucescu vb. hocalar gelmeli. oyuncudan verim alan, geliştirebilecek hoca. ersuna daha şaşalı takım lazım.

ayrıca trabzonsporda rezil bir hocalık sergilemiştir. 4 kere üst düzeyde hocalık deneyimi oldu, fenerbahçe dışındaki milli takım ve trabzonspor (2) karnesi maalesef kötü. iyi diyeni dünya göze alalım.

karşında veli kavlaklı beşiktaş yok 10 kişiyken hücum et. bence gelmeli takımın başına, kuyruğuna teneke bağlanıp gönderilecek nasıl olsa.

edit 2: yönetimin yerinde olsam direkt lucescuyu getiririm. milli takımda kötü işler yapmıyor bence iyi işler yapıyor ki tarzı milli takıma uygun değil. lucescu bu takımın iskeletini kurar, çer çöple adam olacakları ayırır. futbolcu izleme ağı iyidir elinde hiç yoksa 1-2 uygun adam vardır. seneye de karar verir yönetim ne yapacak ne edecek.

edit3: daum bile daha iyidir şu an ersuna göre.

devamını okuyayım »