atlangoc

  • anadolu çocuğu (303)
  • 544
  • 2
  • 1
  • 0
  • 6 gün önce

sevgili

kendinden emin bir şekilde binersin uçağa, binlerce km uçarsın yeni bir hayata. asla özlemem, bana göre değil dersin ondan ayrı günler geçer geçer hala farketmezsin. zamansız kitap okumak istersin, kitabı açmanla birlikte arasından, küçük bir kağıda yazılmış "seni seviyorum" çıkar. o zaman anlamazsın içine kazınır o an sevgisi , o an ısınırsın. herşey içiçe geçer, küçük bir kağıt ve içine kazınmış iki kelime seni yerle bir eder. ve anlarsın ... kağıtta ki senin hayatındır.

ertesi yıl yine basar gidersin. sanki unutmuş gibi. sanki eskiden çok uzaktayken, özlememiş gibi gidersin. gittiğin yer buz gibidir, sevemezsin. ait olamazsın. ufak bişi arasın, minik bir kağıt arasın, üstünde yazısı olan. yoktur ve gittikçe eski yazılarda silinir. en kötüsü de bitmedi, bu sen binlerce km uzaktayken olur. sessizce gömersin içine...

ertesi yıl asker olursun. bir telefon bağlar seni hayata. kağıt parçası çıkmaz yine. eskidendi o dersin. kurdukça kurarsın. hayat onunla devam ederken, için için yanarsın. günleri değil, saniyeleri hesaplarken bulursun kendini. aramaz, gider gurbete. ölürsün, hatta geberirsin hasretlikten. yine aramaz. ulan ara dersin ne olursa, ara lan. arasana kardeşim

tezkere alirsin, evlenme teklifi etmeye kalkarsin.terk eder seni.tum sehri dinamitle ustune yikar.vay amk dersin.helal olsun dersin.kim hakli haksiz onemli degil.birak enkazini git.canin sagolsun.bu ask burada biter.

18 eylul 2013 tarihe not dusulsun.

2015 nisanda babasını ve inancını kaybeder. sabaha karşı arar. gidersin, yıkılmıştır. güvenecek kimsesi yoktur, yüzü ellerinin arasında dolar. sırılsıklam olur omzun. bende döktüm yüzümü, omzuna. biraz yürüdük, mandalina yedik. evine bıraktım. teşekkür etti. eski sevgiliden çok öteydik. bambaşka bir şeydi. arkamı dönüp, yeterince uzaklaşınca usulca bende ona teşekkür ettim.

2016 temmuz
yapamadık yine.
aklım onda yine.

devamını okuyayım »