atlantean

  • 278
  • 0
  • 0
  • 0
  • 6 ay önce

lebron james

michael wilbon'muş...

doc rivers daha geçen gün takımında mutlu olduğunu, kovulana kadar ayrılmayacağını ve çoktan sözleşme yenilemeyi zaten kararlaştırdıklarını açıklamıştı.

adam yıllardır clippers'ta çalışıyor. takımını yeniden yapılandırdı. arka planda jerry west gibi nba tarihinin net en iyi yöneticisi gelmiş bu sene. müthiş bir cap spaceleri var ve süper yıldızları bile yokken canavar gibi basketbol oynuyorlar. takımın steve ballmer gibi müthiş zengin ve basketbolu deli gibi seven, başarılı olmak için her fedakarlığı yapacak bir sahibi var ve yıllardır los angeles şehrinin açık ara en iyi takımı da clippers zaten.

ama doc rivers, kurmak için yıllarını verdiği bu düzeni bırakıp, yıllardır bok çukuru halinde olan, eski başarılarıyla övünmekten öte bir halt beceremeyen lakers'a gelmek isteyecek öyle mi?

hahahahah

evet çok güvenilir muhabirmiş michael wilbon. gerçekten mantıklı bir haber. doc rivers kesinlikle clippers'ı bırakıp lakers'ı çalıştırmak istemiştir.

saçma sapan "lebron yıktı, sabote etti, mahvetti bizi bitirdi" muhabbeti yapana kadar hele bir şu sorulara cevap verin:

en son ne zaman playoff gördünüz?

ligin son 6 yılda en çok maç kaybeden takımı olduğunuzu biliyor musunuz?

takımınızın yeniden yapılanması sürecinde takımdan gönderilen ve / veya ayrılan d'angelo russell, julius randle, brook lopez, ivica zubac gibi oyuncuların ayrılmasında yönetiminiz çuvallamış mıdır yoksa bunlar için de suçlu lebron james midir?

lebron harici, son yıllarda hangi büyük yıldız oyuncu, boştayken lakers'ı tercih etti? en son büyük free agent imzanız kimdi?

daha iki ay önce anthony davis gibi bir adam lebron ile oynamak için kaç yıllık takımına rest çekmişken, hangi utanmazlıkla "süper yıldızlar lebron ile oynamak istemiyor" diyebiliyorsunuz? hiç mi utanma gibi bir duygu yok bünyenizde? yoksa süper yıldızlar sizin boktan düzeninizi tercih etmektense çok daha parlak bir geleceği ve genç oyuncuları varmış gibi duran hawks gibi, nets gibi takımlara ya da çok daha iyi yapılanmalara ve cap boşluğuna sahip clippers'a ya da her nasılsa sizden daha ilgi çekici görünen knicks'i tercih ederlerse, boku lebron'a atmak için yol mu yapıyorsunuz?

bence lakers'ın yıllardır çaptan ne derece düştüğü herkesin malumu. kendileri de süper yıldızlar için çekici bir takım olmadıklarının farkındalar. yıllardır gelen bir tane yıldız var o da lebron. yıllardır deng gibi, mozgov gibi adamlara dünyanın parasını verdiler. yıllardır ligin en kötü takımlarından oldular ama geçmişin başarılarına tutunup hala cazibe merkezi olduklarını sanıyorlar.

ama lig değişti, düzen değişti. eskiden golden state warriors ligin alay konusu bir takımdı. şu an ligin sahibi durumundalar ve uzun yıllar bu devam edebilir. eskiden los angeles çekiciydi, lakers da ligin göz bebeğiydi. artık değil. clippers los angeles'ın daha iyi takımı, lakers ise ligin en rezil yönetilen takımı. genç çekirdek diye adlandırdıkları gençlerin çok iyi olmadığı ortadayken, bir süper yıldız ne diye bu takıma gelsin ki? kawhi böyle leş bir taraftar kitlesini niye çeksin? hele ki kevin durant, stephen curry gibi bir adamı potayı tutturamayan lonzo ball için mi bırakacak?

ulan tek şansınız lebron james işte. magic'i kimse sallamaz çünkü ne derece kötü bir yönetici olduğu yaptığı her hamlede ortaya çıktı. paul george adama randevu bile vermedi. kawhi lakers'a gelmeye razıydı ama spurs'e teklif bile yapmadı magic. d'angelo russell'ı takımdan yolladı, adam gitti all-star oldu. randle "ben lakers'ı istemiyorum" dedi gitti. brook lopez lakers'ta cüzi bir ücrete kalmaya razıyken teklif bile yapılmadı adama.

şimdi görüyoruz ki lebron james günah keçisi olmuş. o yüzden sorulara cevap alalım...

devamını okuyayım »