augustus

  • 850
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

28 haziran 2013 lice karakol protestosuna saldırı

kimin mermisi kimin vücudunda, kimin terörü kimin eyleminde belli değil, ortalığı çok karıştırdılar çook...

ethem sarısülük, gezi protestolarına ankarada polise taş atarak destek verirken polis kurşunuyla öldürüldü.

ethem sarısülük'e ait silahlı kamuflajlı fotoğraflar ortaya atıp terörist dediler, adam hakkari'de karakol yenileme inşaatında çalışan işçi çıktı.

lice'de karakol yenileme inşaatına karşı çıkan köylüler, inşaatta çalışan işçileri engellemeye çalışıp çadırlarını molotoflamaya kalkışınca bir kişi -kesin olmamakla birlikte- jandarmanın kurşunuyla öldürüldü.

gezi protestocularının büyük çoğunluğunu oluşturan chpli-ulusalcı-kemalist tayfa lice'deki protestolara destek vermiyor/sesini çıkarmaya utanıyor/bugüne kadar o insanlara boşuna mı burun kıvırdık şimdi bu çelişkiyle ne bok yiyeceğiz sessizliği içerisinde kıvrınıyor.

bütün bu toz duman içerisinde ufak bir kesim var ki bir kuytuda çömelmiş mavi ekrandan kurtulmaya çalışıyor. gezi protestolarında devletin polisine tukaka deyip devletin askerine öpücük atarken şimdi lice'deki ölümler -kesin olmamakla birlikte- devletin askerinin kurşunundan olunca windowsları hata verdi, kapatılacak. lice'den gelecek görüntülerde polis imajlarına rastlanırsa sistemleri ciddi bir hatadan kurtarılabilir.

bu arada gezi olaylarını oturduğu yerden izleyen muhafazakar kesim "kürt kardeşlerimiz bu çapulculara destek vermiyo yeaa" derken şimdi "gördünüz mü bu teröristler devlet düşmanı siz de onların ekmeğine yağ sürüyorsunuz" modunda gezicilere çakıyor.

şimdilik aktaracaklarımız bu kadar, banu?

devamını okuyayım »
29.06.2013 00:47