avenger

  • bıçkın (489)
  • 652
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 ay önce

suriyeli sığınmacılar

çok şey yazılır çizilir bunlar hakkında ama herkes işine geldiği gibi yorumlar.

ülke olarak ekonomimiz çok iyi, asgari ücret norveç'le yarışır durumda. 5000 tl'den az kazanan yok memlekette. ne yapalım dedik aldık bunları ülkeye. iş veririz, aş veririz onlarda nasiplenirler dedik açtık sınırlarımızı.

şimdi bizim ülkemizde işsiz adam yok. bunlarda geldi ya üretimde bir hayli arttı. dış ticaretin ülkece tavan yaptığı yılları yaşatmaya başladı bize bu sığınmacılar iyi ki geldiler hoşgeldiler.

kusura bakmayın yukarıda yazanlar tamamen hayal ürünü olup hiçbir gerçeği yansıtmamaktadır. gelelim gerçeklere;

bu adamlara açtık sınırı, kamp verdik durmadılar heryere dağıldılar. onlar durmadı biz de durduramadık kontrol altına alamadık. şimdi bide vatandaşlık verilmeler oy kullanmalar vs vs...

adamlar aç yahu. ülkerlerindeki iç savaştan kaçmışlar. (şimdi ben bir empati yapmaya çalışıyorum ama bizi alacak bir tane ülke görmezsin. sonuçta empatimde burda kesiliyor) son günlerde haberleri açan seyreden her insan evladı zaten türkiye'de bir iç savaşın olduğunu farkediyor. biz nereye sığınalım? varmı alacak bir ülke bilen? neyse konudan sapmayalım, bu adamlar tekrar ediyorum aç. bildiğiniz karınları aç. bu adamların az paralı olanları dönüp kendi ırkından olanlara bakmıyor bile. biz niye bakıyoruz bu adamlara? bizim refah seviyemiz çok mu iyi? bu sığınmacılar yakın zamanda (çok yakın zamanda) mafyalaşacaklar. çünkü tekrar ediyorum adamlar aç.

neymiş suriyeli çocuk karaya vurmuş. beyler buna vicdan yaptığınız kadar soğuktan donarak ölen ayaz bebek'e bu kadar vicdan yaptınız mı? iç savaşta babasız kalanlara yapıyor musunuz? şuraya 80 tane ölmüş türk bebek ve çocuk cesedi fotoğrafı konur. kaçına vicdan yapacaksınız?

filistinde savaş var adamlar buraya kaçıp geliyor mu? ha gelseler bunlardan daha delikanlılar. hiç olmazsa vatanlarını korumak için savaşıyorlar? bu arkadaşlar kaçmak dışında ne yapıyor?

biz kendi insanımıza vermediğimiz değeri bu adamlara fazlasıyla verdik. o yüzden buraya gerçek tanımı yazıyorum: çok hızlı bir şekilde geldikleri gibi gitmesi gereken sığınmacılardır.

devamını okuyayım »
08.09.2015 18:11