avoger

  • çetrefilli (384)
  • 574
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

kredi kartı borcu

bazı bankaların pezevenkliği yüzünden, insanı içinden çıkılmaz bir olaya sokan ve dengesini bozan bir borç birikmesidir. (hani göte girmesin hesabı; türkiye'de ki bankalar demidim ki canım)

şimdi efendim bu sikko kredi kartlarını, hemen hemen hepimiz kullanıyoruz dimi. bu pezevekler binbir katakulli yapıp, bu kartları bir şekilde hayatımıza sokuyor, sonra da bütün birimlerinle bizim hayatımızın mına sokuyorlar. (msn iletisi gibi oldu ama idare edin)

aklıma hemen aziz nesin 'in bir sözü geliyor; ' rahat etmek istiyorsanız, sosyalist devletlerde yazar, kapitalist devletlerde tüccar olun' diye ironinin kralını yapan bir lafı var üstadın. dibine kadar kapitalist bir devlette yaşadığımı, her geçen gün daha bariz hissetmeye başladım ben arkadaş.

şimdi bazıları, e o zaman yaşama burda siktirgit falan diyecek. ya da, ee o kadar çekmeseydin herşeyi kredi kartından keranacı diyecekler de olabilir. ulan zaten çektiğim şeylerin farkındamıyım ben. zaten çoğu hastane masrafları ve zorda kalınınca çekilen şeyler. alkolümü cebimde param varsa alıyorum zaten. kartım var diye migrosa gidip, arabayı muhtelif içkilerle doldurmuyorum heralde.

söylemek istediğim şey, bu borçları, size bir şekilde kredi kullanıp bitirmenizi istiyorlar. yani zaten borcunuz çoğu faiz borçları, ama size yine belli miktar bir faizle bir kredi kullandırıp ödeyin borcunuz diyorlar. faiz de faiz ulan bu bankaların yatacak yeri yok yemin ederim. hani faiz haramdı lan..

ee neyse, ben de haliyle siktirin lan, çekmiyorum kredi falan diyorum. ama borç kazık gibi duruyor orda, bir gün gelip, daha fena şekilde girecek götüme biliyorum. şimdi kocaman herif olarak, bizim emel ablanın arkadaşlarıyla yaptığı altın gününe katılmayı düşünüyorum. çaktırmadan soruşturdum, fena para geçmiyor ellerine. böyle bir şekilde ödeyecem arkadaş borcumu. çocuğumu keserim, bu dangalaklara daha faiz maiz vermem ben.

devamını okuyayım »
25.11.2010 15:17