avotahres

  • 37
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

bisikleti çalınmış ekşi sözlük yazarları

2010 kasım ayında eskişehir espark avm nin alt katına kilitledim bıraktım kırmızı yarış bisikletimi. soğuk diye sonra alırım diyerek bisikletsiz döndüm. aylarca orada kaldı. oraya gidenler gördüyse yaya yolunun yanında sarı demirlere kilitlenmiş bir kırmızı yarış bisikleti, işte benimdi o. arabayla giriş çıkışlarda sürekli görüyordum kendisini. bir süre sonra baktığımda artık yerinde yoktu. herhalde çalındı, zaten ben de hak ettim dedim. yine üstünde durmadım.

2011 mayıs olduğunda bir gün yürüyerek geçerken avm nin önünden, dedim bir sorayım bisikletimi. güvenlik etrafıma toplandı. neden bıraktın burada, aylarca kalır mı bisiklet burada gibi sorular sonrasında, eğer vermeyeceklerse bisikletimi söyleyin konuyu uzatmayalım dedim. bir tutanak ile teslim ettiler bisikleti. gittim eve, apartmanın içinde merdiven başına koydum. ne bir kilit var ne başka güvenlik. aylarca kaldı orada.

2011 eylül ayı geldi. hava güzel, hafif serin. tam bisiklet havası. bisikleti tamir ettirdim. güzelce temizledim. bir de sağlam kilit aldım. bir tur attıktan sonra geç oldu sabah binerim deyip kilitledim aylardır kilitsiz durduğu apartmanın içindeki merdivene.

o akşam çaldılar bisikleti. şerefsiz hırsız bisikletin temizlenmesini bekliyormuş adeta. okyanusları aşıp derede boğuldu bisikletim. çok ağır beddualar ettim o hırsıza. hala da aklıma geldikçe ederim.

bu da böyle bir anımdır.

not : şu an decathlondan aldığım tilt 120 katlanır bisikletim var. evin içinde duruyor kimseler çalmasın diye.

devamını okuyayım »