awareim

  • 1250
  • 5
  • 4
  • 1
  • bugün

zack snyder's justice league

snyder cut olayı ile ilgili sıfır bilgisi olan adam gelmiş burada bu konuda yorum yapıyor, ekşi sözlüğün klasik hali. sinema tarihinde şu ana kadar gerçekleşmemiş bir şey oluyor.

tüm bu süreç hakkında kitap yazıldı.

alakanız yoksa ne sikime yorum yapıyorsun bilmediğin konu hakkında.

''justice league bok gibi bir film, snyder cut diye bir şey yok, ufak bir kısmı reshoot yapıldı, izlediğiniz filmden olan film'' den şu an gelinen hal ''4 saatlik bir film'' ve içinde bir adet bile o zamanlardan yapılan reshoot yok tabii ki de.

kısacası dünyanın en büyük prodüksiyon şirketlerinden biri olan warner brothers, batman v superman'in aldığı ''çok ciddi ve karanlık'' eleştirilerini baz alıp, snyder'ın verdiği justice league cut'ına izleyicinin önceden verdiği tepkinin aynısını verip, projeyi joss whedon denen yönetmen bozması adama veriyor. bitmek bilmeyen bir reshoot döneminden sonra ortaya sik gibi film çıkıyor. filmin %10-20'si snyder'ın çektikleri ve onların da görsel tarzı değiştiriliyor, filmin tüm renk paletini değiştirip saçma sapan cgi'lar falan ekleniyor.

snyder fanı olan veya daha önce, man of steel ve batman v superman ile oluşturulan evreni anlamış olan insanlar bunu yemiyor ve 180.000 imza toplanan change.org (2018 başları) olayından sonra release the snyder cut akımı başlıyor.

o zamandan, snyder'ın resmi bir şekilde ''it exist'' vero postuna kadar, warner broters'dan tut bilimum medya şirketi, haber ajansı, film eleştirmenleri ve birçok insan bağıra bağıra böyle bir şey yok dedi veya olsa da hiçbir zaman göremeyeceksiniz dedi. joss whedon açıkça dalga geçti.

ama ne oldu, ''justice is served'' adalet ilk defa yerini buldu. warner brothers yaptıkları hatayı şu anda telafi ediyor. joss whedon hem filmden dolayı rezil oldu, hem de reshootlar sırasında oyunculara yaptığı psikolojik tacizlerden dolayı rezil oldu. beter olsun amk.

batman v superman'in ben affleck casting haberi çıktığında da buna benzer bir şey yazmıştım. şimdi de benzer bir şey yazacağım.

bok atan insanların çoğunun dibi düşecek bu akşam ilk uzun fragman yayınlandığında. ne olabilir ki diyenler "oha çok iyi duruyor" diyecekler.

aynısı heath ledger'ın oynayacağı açıklandığında da olmuştu, ben affleck'in açıklandığında da.

suicide squad faciasından sonra yerin dibine sokulan jared leto'ya snyder cut'daki ufak rolünü görünce ne ne tepki vereceklerini yukarıdaki örnekten tahmin edebilirsiniz. zira kendisinin çekmiş olduğu sahnelerin oranı ile filme koyulan sahnelerin oranı çok farklı. o filmdeki joker'in eğreti durmasının, oyunculuk açısından büyük bir nedeni bu (genel görüntü, dövme eleştirilerini saymazsak)

devamını okuyayım »