awen

  • ağır abi (465)
  • 561
  • 0
  • 0
  • 0
  • 8 yıl önce

babanın ölmesi

ne zaman birinin eve kendi anahtarıyla girdigini duysanız "babam geldi" der tam kalkacakken onun artık gelmeyecegini hatırlar yerinize oturur ve kapıdan iceri girisini ,üstündekileri cıkarıp salona gecisini ve televizyonun karsısına oturusunu hayal edersiniz..
ne zaman mutfakta biri tabak canak dusurse gürültü cıkarsa "babam yine birseyler kırdı" der tam bakmaya gidecekken onun artık o mutfakta olamayacagını hatırlar yerinize oturur onun yemek yapısını hayal edersiniz..havlusu omzunda alnı terlemis..
ne zaman biri size hiç haketmediginiz bir davranısta bulunsa canınız yansa üzülseniz kırılsanız
ne zaman biri sizi birbasınıza gucsuz gorse tıpkı kücük bir cocuk gibi "benim babam senin babanı dover" diyesiniz gelir diyemezsiniz gökyüzüne bakar "ben onun icabına bakarım baba sen merak etme" dersiniz
ne zaman biri yanınızda "baba" dese içiniz ürperir
ne zaman içiniz sıkılsa "hadi gel biraz yürüyelim" diyecek birini arar gözleriniz .. kendi kendinize yürürken yanınızdan geldigini hayal edersiniz..
en cok birinin size sımsıkı sarılmasını "seni cigerime sokacam hic cıkmayacaksın" demesini özlersiniz...
ya da ne zaman "baba"yla ilgili birsey okusanız yanıbasınızda duran ve size gülümseyen fotografına bakar siz de ona gülümsersiniz..
nasıl anlatılır ki babanın ölmesi .. ya da bilmeyen biri nasıl anlayabilir ki..

-senin baban hedehödö(herhangi bir konu işte )
-benim babam öldü
-ay çok özür dilerim.
-neden sen mi öldürdün?

babanın ölmesi kötü bir şey heralde ki ne zaman konusu geçse birileri sizden özür diler..sizse alışmıssınızdır artık ölümün doğallığına sadece gülümsersiniz..

p.s: baba demeyi ne kadar çok özlemişim meger

devamını okuyayım »
04.03.2008 13:44