awlmi

  • 2048
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

fatih medresesi'ne giden 4.5 yaşındaki kız çocuğu

twitter'da görmemle içimi burum burum buran tatlı yavrucak.

https://twitter.com/…rs01/status/788668025746710528

4 yaşında oyun oynaması, gülücükler saçması, parklarda koşması, sevgi dolu olması gereken minicik yavru ölüm diyor, şeriat diyor, kefen diyor, zafer diyor..

ulan 4 yaşında 4! daha konuşamıyorken boyundan büyük bunca şeyi bu küçük bedenin omzuna yükleyenlere ne denir ki? yazık oluyor. çocuklarımıza, yavrularımıza, geleceğimize yazık oluyor.

ben anlamıyorum ya 4 yaşındaki çocuğun medreseye gönderilebiliyor olması nasıl legal olur? bu legal mi arkadaşlar bilen var mı? bu kuruma hangi şartlarda kim izin veriyor? bu kurum pedagoglardan onay alıyor mu? kim kardeşim bu işin sorumlusu? her önüne gelen okul açıp kafasına göre sabi sübyan eğitebilir diye bir kanun kaide var mı?

edit: legal öldü dedikçe bu adamlar kendilerinde daha da hak görecekler. biz yine hukuk soralım, yasa soralım, kanun kaide soralım güzel kardeşim. konunun hukuki temelini sormanın "naiflik" olarak adlandırılması da benim içimi ayrı burkuyor. biliyorum umudun yok ama yine de bu olanları en azından hayatımızın içinde bu kadar normalleştirmeyelim derim. popüler şekliyle her bombadan sonra "alışmayacağız" der gibi.

devamını okuyayım »
19.10.2016 14:56