axan

  • 125
  • 2
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

yurtiçi kargo

kalite ve kurumsallık turnusolu kargo firması. bu firmayı kullanan site ve mağazalardan özellikle alışveriş yapmıyorum. aynı ürünü farklı bir kargo firması kullanan başka yerlerden arayıp bulup, satın alıyorum. o günden beri kafam rahat, tavsiye ederim. bu bünye uzun zamandır yurtiçi kargo rezaleti yaşamadı.

bu gereksiz firmanın neden parazit gibi alışveriş dünyasına yayıldığı ve bu kadar kalitesiz hizmet verdiği ile ilgili belki de birçoğunuzun aklına gelmiş bir teorim var:

bu firmanın üstdüzey(!) yöneticileri, küçük büyük bir çok firma ve internet mağazasına çok ucuza hizmet taahhüdünde bulunuyor. müşteri memnuniyetinin hiçe sayıldığı bu ülkede, tabi kar yapmak için bu teklife atlıyor bu firmalar da. yurtiçi kargo da sürümden kazanıyor. ama bunu yaparken altyapısını, dağıtım ağını iyileştirmek gibi bir çaba içerisinde bulunmuyor. şubeler belki de kapasitelerinin kat kat fazlası dağıtım yapmak zorunda kalıyor, işler aksıyor. bu sebeple üç kuruş para için dağıtım yapan kuryelere de çok kızamıyorum (bazıları tam küfürlük, orası ayrı). bir kaç sefer şubeye ya da kuryelere serzenişte bulunduğumda dağıtım için ellerinde oldukça fazla paket olduğundan bahsetmişlerdi.

eski yaşanmış bir rezaletten de bahsedeyim. şubedeki çalışanlar paketin üzerindeki adresi sisteme girmeye üşenmişler ve adıma önceden (fi tarihinde) keydedilmiş adresi paketin üzerine yapıştırmışlar. bu adreste de x kişisi benim kargoyu teslim almış. uzun uğraşlar sonucu ulaşabilmiştim paketime.

yurtiçi kargo, bu ülkede bu şekilde kalitesiz iş yapan firmaların ne ilki ne de sonuncusu. siz de kendi çapınız da boykot edin bu firmaları. inanın sizin gibi birileri daha vardır.

devamını okuyayım »
18.02.2015 00:33