aydemori

  • 286
  • 7
  • 3
  • 0
  • evvelsi gün

fatma çörekçi

konu veganlık değil ki... onu başka başlık altında tartışmak gerekir diye düşünüyorum.

konu akli dengesi yerinde olmayan insanların ortalık yerde olsun veya olmasın başka bir canlıyı diledikleri gibi katledebilmeleri...

lan, bu bir hayvan olmayabilir. o zaman mı bu konu önemli olacak ve ses getirecek? yukarıda da yazılmış zaten, bu gibi psikolojik sorunu olan insanlar hayvanla başlar, yarın öbür gün parkta oynayan bebene de gelir sıra. var mı yahu bunun olmayacağı garantisi? öyle bir zaman geldiğinde neyi nasıl savunacağız? "ee ama biz sadece hayvan kesecek sanıyorduk, zaten dana eti, kuzu eti yiyoruz diye aynı kefede değerlendirdik biz bu olayı, buyursun afiyet olsun dedik o yüzden üzerine gitmedik" mi diyeceğiz?

akli dengesi yerinde olmayan insanların bu tür suçlar işledikten sonra serbest bırakılıp toplum arasında dolaşıyor olmasını tartışmalıyız şu an. ve bu olayın peşini bırakmamalıyız gibime geliyor..

benim gözümde nefes alan her canlı değerlidir, insanların hayvanlardan üstün olduğuna kesinlikle inanmıyorum. bir hayvan katletmenin de cezasının bir insan katletmekle aynı olması gerekiyor.. insanları katledenlere çıkardığımız sesi hayvan katledenlere de çıkarmalıyız.

devamını okuyayım »