ayikiz

  • 1754
  • 4
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

kedi evi yüzünden saldırıya uğrayan gençler

bir yanda bunlar bir yanda hayvanlar için soguk kar dinlemeden çalışıp didinenler.. ikisi de insan diyor kendine.

2 sene önce ankarada yine böyle iğrenç bir hava vardı, her yer kar kapliydi. yan apartmanın bahçesinde 10 tane yavru bulmuştum. bi çukurun içinde üst üste yatıp ısınmaya çalışıyorlardı. dayanamadık, koştuk bauhaus'tan karton kutu, köpük filan aldık ev yaptık bi tane. içine nasıl sığıştılar aklın hayalin durur.

her gün sıcak tavuk suyuyla besledim ısınsınlar diye. geceleri şişeye sıcak su doldurdum koydum. her sabah işe gitmeden sıcak süt su taşıdım. 10u birden paçama bir yapışırlardı ki. analarıydım resmen.

sonra apartmandan haber geldi. o hayvanları ordan alacakmışız yoksa barınağı arayıp aldıracaklarmış. o yaştaki hayvanların barınağa gitmesi demek direkt gençlik hastalığı, enfeksiyon vs kapıp ölmesi demek. arkadaş dedi mecbur alıcaz yoksa barınağı arayacaklar. aldık kutularını taşıdık sahipsiz bir yere. yok olmadı, alışmışlar bahçeye, dağıldılar dört bir yana. etrafta bi metre kar var. apartmanın arka bahçesi lan. sana ne zararı var? her gün gelip çöpleri topluyordum ki biri bi laf etmesin.

bir gün beslemeye gittiğimde mama götürdüğüm kutunun içine kıvrılıp yatınca bi tanesi, dayanamadım. mecbur bahçe kapısının hemen dışına yeniyuva yaptım. patileri donmuş buza basmaktan.

bu arada apartmandan gelip destek olan, sakın atmayın yuvalarını kimmiş o şikayet edenler diyen güzel insanlar da vardı ama iyiler bir tek filmlerde kazanıyor maalesef.

sonra hastalanmaya başladılar. bir bir öldü hepsi. şimdi yıldönümlerinde facebook fotoğraflarını gözüme sokup hatırlatıyo sağolsun.

bir kasabımız vardı dükkanının önünde yavrulara bakıyordu. gidip adama senden alışveriş yapmayacaz hayvanlara elliyorsun demişler. beyinsiz yaratıklar. adam elini yıkamadıktan sonra kıçını da elliyo ona razı mısın yani sayın mal?

bu güzel insanları tenzih ederim ama, sevmiyorum insanları genel olarak.

devamını okuyayım »
11.01.2017 01:46