ayiya yuz veren koprofili

  • 84
  • 3
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

akvaryum.com

akvaryum hakkında birçok şeyi öğrendiğim sitedir. 2007 yılında bu siteye üye oldum. daha o zamanlar liseye yeni başlamıştım. çok samimi bir ortamı vardı. özellikle yeni üyeler benzer konular hakkında arama yapmadan, daha önce onlarca kere sorulmuş temel soruları tekrar tekrar sormalarına rağmen herkes elinden geldiğince, usanmadan yardım ederdi. canlı fotoğraflama yarışmalarını iple çektiğimi hatırlıyorum. kötü bir dijital fotoğraf makinesiyle saatlerce akvaryumun başında en güzel pozu yakalamaya çalışırdım. dereceye girmenin yakınından bile geçemiyordum ama yine de fotoğraf yollamak ve sonuçları beklemek çok heyecanlıydı.

deniz akvaryumlarının pek yaygın olmadığı zamanlarda deniz akvaryumu kurmuş üyelerin akvaryumlarına bakıp merak ettiğimiz her şeyi öğrenmeye çalışırdık çünkü fırsatını yakaladığımız anda ilk işimiz o akvaryumu kurmak olacaktı. deniz akvaryumu kurmak herkesin hayaliydi ama zor ve masraflı olduğu için çok az insan bu ayrıcalığa sahipti.

ucuza gelmesi için toplu yem alımları yapıldığını, yurt dışından memlekette olmayan balık türlerini getirtmek için canlı ithalatı yaptıldığını hatırlıyorum. forumun alım-satım kısmında hobiciler uygun fiyatlara kaliteli balıklar ve malzemeler satardı. akvaryumculardan çok feci kazıklar yamiş insanlar için alım-satım forumu bir cennet gibiydi.

vaktinde bu sitenin ve forumun simgesi discusbalığı idi. daha sonra forum ve site tasarımı değişince başka bir simge/logo geldi. site yönetimine "discusumuzu geri getirin" diye mesaj attığımı, sitenin simgesinin tekrar discus balığı yapıldığını ama sonra tekrardan şimdiki logoya evrildiğini hatırlıyorum. yıl 2008-2009 olması lazım.

sonradan ne olduysa siteye pek uğramamaya başladım. sonra da üyeliğim silindi zaten. yine de bu siteye akvaryum konusunda çok şey borçluyum. evde bir akvaryum varsa ya da bir akvaryum kurulacaksa sitenin formunda hala oldukça faydalı bilgiler bulunabilir.

devamını okuyayım »
17.02.2015 22:51