babanne

  • 171
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

yusuf günay

1.4 milyon olayının limitle falan alakası yok.ffp gereği sattığın kadar alabiliyosun ve gs bu sezon sadece maicon'u 1.4 milyon €'ya al-nasr'a sattı o kadar.yani transfer edeceği futbolcuların kulüplerine,transfer ister kiralık ister satılık olsun,en fazla 1.4 milyon € ödeyebilir.

bunun için şimdiye kadarki tüm transferleri bedelsizdi.çünkü başka türlüsü olamıyordu.fakat orta saha transferi için bonservisi elinde olan kaliteli bir oyuncu pek yok piyasada.bununla beraber gs'ın bedelsiz kiralamak istediği oyuncuları da kulüpleri bedelsiz vermek istemiyor.

gs ise bu durumu gözden çıkardığı belhanda,babel gibi oyuncuları satıp gelen parayla 1.4 milyon olan transfer bütçesini arttırıp bonservisli ya da belirli bir miktar ödeyerek(geçen seneki seri gibi) kiralama gibi yöntemlerle çözmeye çalışıyor.

fakat işin kötü yanı bu oyunculara iyi teklifler gelmiyor gelse de oyuncular çok yüksek maaş aldıkları için kendilerine teklif edilen düşük maaşları kabul etmiyor ve kulüpten ayrılmıyorlar.

bu durumu çözmenin son yolu ise takımın para edecek iki oyuncusu olan marcao ve luyindama'dan birini satmak.bu ikili belki de gs'ın en güvenilir hattını oluşturuyor ve fatih terim de kendilerinin gitmesini aslında istemiyor.fakat eldeki bütün seçenekler sonuçsuz kalınca gs'ın orta saha transferi ve hatta şampiyonluk şansı için son çare bu ikiliden birini satmak olarak görünüyor.bu süreçte de marcao ile newcastle'ın ilgilenmesi gs için önemli bir şans bence.15 milyon €'dan aşağı satmak ise büyük bir başarısızlık olur satmaya mecbur olsalar da bence

devamını okuyayım »