babel fish

  • 347
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

i was hoping

beş yüz bin dinleyişten sonra duyulan şekli:

kapı dışında konuşurken titriyorduk hala ve konunun sıcaklığıyla ısınmıştık, sen karım yan odada ve bu aralar aramız pek iyi değil birileriyle konuşmaya ihtiyacım var dedin, ölmeden 5 dakka önce ne kadar büyük bir insan olduğunu farketmek çok üzücü olurdu, son nefesini alırken ne kadar pişman olurdun, sen şimdi bunları bana inanarak söylüyorsun ve yakındada ölmüyorsun......
buraya kadar bildiğimiz geyikleri ve iltifatları yapıyorlar, adamın biraz kafası karışık, derin mevzulara dalmış. kız burda çıkıp ben de derinim, bak ben öyle et, tavuk felan yemiyorum, düşünceli ve hassas bir insanım diyerek uçuşa geçiyor, adamsa iyi de yavrucuuum, et yemezim diyorsun kalkmış deri ceketle bana geliyorsun, hem zaten beslenme üçgeninde en üst sırada yer alıyoruz dis means we can eat whatever we like hadi bakalım nası koydum salaksın ama güzelsin üzülme diyor, yapmasaydı yazık alanis e diyoruz ama şarkıda güzel olmuş iyi ki yapmış diyen bir yönümüzde açığa çıkıyor. alanis de yapmasaydı fikrimize katılıyor ve ama cicim hani ben senin karınla olan sorunlarını paylaşacaktım, dertlerinden arındıracaktım noolduk ki şimdi diyor.
restaurantı terkederlerken adamın hem iyi laf koyan hem de zengin bir şahsiyat olduğunu anlıyoruz, çünkü garson adama yıkama yağlama çekiyor ki amerika gibi bir memlekette öyle millet kim kime dum duma ve kimse kimseyi kolay kolay iplemez. alanis daha o zamanlar meşhur değil, ama bugüne bakınca görüyoruz ki kendisi azimli ve hırslı bir gencimizmiş. garson sana da teşkürler hayatım sen de iyi dekor oldun diyince, alanis'in beyninde notalar uçuşuyor ve ah bir meşhur olsam, bu restoranı alırım sonrada bir paket sigaraya okuturum ama değilim henüz bekle dönüşüm muhteşem olucak diyor. bu şarkıyı döndükten sonra yazmış zaten, adama dönüyor ve ben de senin gibiydim diyor ama bir önceki konuşmadan anlıyoruz ki aslında adam bir sıfır önde, alanis de adamla aynı platformu paylaşmak istiyor, hayatın acımasız olduğunu düşünüyor, alanis kendini adamla aynı seviyede görüyor, birbirimizi daha yükseğe taşıyalım diyor, bu vejeteryanım havasını atarken adamın fena çakmasına bozuluyor, ne güzel oynıycaktık niye böyle yaptın ki şimdi diyor, yetmiyor sen duygusuz bir insansaan diyor. karşısındaki tarafından iplenmediğini farkediyor, son bir hamleyle entel muhabbetlere girip, esasen ne kadar adaletciyiz ve aslında bir o kadar da kötüyüz biz diyor. adam hemfikirim diyor sonra alanis klasik geyiklere sarıyor ve ben iyi kötü- doğru yanlışın varlığına yingim yangım yordigim. acildeki elleri kelepçeli adam, çocuğunu döverken karısı kafasına ayakkabı fırlatmış etraf kan gölü, ona bile acıdım dierek ne dedi şimdi ben anlamadım alaniz te anlamıyor, iki entel muhabbet yapacaktık, felsefeydi, okuduğumuz kitaplardı, filmlerdi, dans edecektik şurda nooldu yiğidim ah i was hoping, yani şimdi biz dansedeceeghtik diyor ve dibe vuruyor.

devamını okuyayım »