bahara kadar bekle bandini

  • 607
  • 10
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

başı açık öğrencileri görünce sinirleniyorum

ön edit: öncelikle biz de senin gibi yobazları, gericileri ve senin gibi düşünenenleri görünce sinirleniyoruz. ayrıca köy enstitüleri var olmuş olsaydı senin gibilerle de uğraşmazdık.

bartın’da 21 şubat tarihinde ulus ilçesi imam hatip lisesi toplantı salonunda ulus müftülüğü’nün düzenlediği ulus müftülüğü aylık imamlar toplantısı gerçekleştirildi. söz konusu toplantıya ulus müftüsü murat okuyar, bartın il müftüsü mahmut gündüz, bartın il milli eğitim müdürü yaşar demir, ulus ilçe milli eğitim müdürü levent ok ve ulus imam hatip lisesi müdürü adem aslan katıldı.

toplantıda bartın il milli eğitim müdürü yaşar demir söz alarak;

»“beni ziyarete gelen bir arkadaşım, ‘bizler köy enstitüsü mezunları öğretmenler olarak köylerde dinimize hakaret ettik, eğer 120.000 cami kadrosu bizim elimizde olsaydı kendi iktidarımızı kurardık’ dedi.”

»“bizim elimizde 120 bin cami kadrosu var ama bu imkânlar atatürkçülerin elinde olsaydı eli silahlı terörist yetiştirirlerdi.”

»okulları ziyaret ettiğinde başı açık öğrencileri gördüğünde sinirlendiğini ve bu öğrencilerin başlarının kapatılması konusunda okul müdürlerini fırçaladığını,

»4-6 yaş gurubu çocukların kuran kurslarında yetiştirilmesi ve örgütlendirilmesi gerektiğinden bahsettiği öne sürüldü.

chp bartın il başkanı hatice ilknur erkan, söz konusu iddialarla ilgili suç duyurusunda bulundu. başkan erkan, il milli eğitim müdürü demir’in alenen hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve alenen aşağılama, atatürk’ün hatırasına alenen hakaret ve görevi ihmal suçlarını işlediğini kaydetti. başkan erkan, savcılığa yaptığı suç duyurusunda ‘toplantı tutanakları ve kamera kayıtlarının’ incelenmesini talep ederek şu istekte bulundu: “sayın savcılık makamınca ayrıca re’sen tespit edilecek suçları işleyen bartın il milli eğitim müdürü yaşar demir’den şikâyetçi olmakla hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak 5237 sayılı tck’nin ilgili maddeleri gereğince cezalandırılmasını talep ederim.

kaynak

devamını okuyayım »
16.03.2018 10:44