bahara kadar bekle bandini

  • 447
  • 154
  • 38
  • 0
  • dün

kocaeli'de yapılan recep tayyip erdoğan büstü

kocaeli'de bulunan 15 temmuz demokrasi şehitleri anıt parkı'ndaki cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan büstü,
büst erdoğan'a benzemiyor tartışması başlattı.

kocaeli izmit'e bağlı topçular mahallesinde, darbe girişiminin yıldönümünde 15 temmuz demokrasi şehitleri anıt parkı açıldı. parkta, 15 temmuz şehitler köprüsü, genelkurmay başkanlığı binası, türkiye büyük millet meclisi binası, cumhurbaşkanlığı külliyesi ve pek çok küçük heykel yer alıyor. heykellerden birinde de cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan tasvir edilmiş.

hiç kimse benzeyemez
habertürk'ten caner aktan'ın aktardığına göre; büstün erdoğan'a benzemediği iddialarını değerlendiren izmit belediyebaşkanı nevzat doğan, "zaten hiç kimse erdoğan'a benzeyemez. yapıtlar, yaşadığımız acıları unutmamak için birer simge gibi. yüzde 100 benzeyecek gibi bir durum söz konusu değil. bir başka parka daha, uzun adam heykeli diktik. o da benzemiyor. ama bir simgeyi ifade ediyor. bu tür çalışmalara böyle bakmak lazım" dedi.
chp'li küçükkaya: belediye metal yorgunu
chp izmit ilçe başkanı ümit küçükkaya ise "izmit belediyesi'nin milyonluk bütçesi var ama gelin görün ki ortaya çıkan çalışma bir trajedi. büstün erdoğan'la yakından uzaktan ilgisi yok. izmit belediyesi yetkilileri metal yorgunluğu içinde" diye konuştu.
kaynak

devamını okuyayım »
10.09.2017 10:38