bajloni

  • 154
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

18 kasım 2018 formula 3 kazası

cinsiyetçi gereksizlerin ifşa olmasını sağlayan kazadır aynı zamanda. kadın formula 3 sürücüsü olmuş bu hala diyor ki “ fron yorono gozo bosmostor”

ya kardeşim sen bugün günde 20 saat çalışmaya başlasan 20 yıl sonra bile bir formula 3 arabası kullanamazsın.

geçmiş olsun dileklerimi de sunayım.

edit: hakkisenber mesaj attı, “formula 3 arabası kullnmakta bir şey yok, çok kuvvetli bir go kart arabası gibi bir şey” dedi. bu çok önemli bilgiyi(!) paylaşıp elçiliğimi yapayım, elçiye zeval olmaz ne de olsa.

edit2: sophie’nın twitter biyografisinde aynen şöyle yazıyor. “zamana ve erkeklere karşı yarışan sıradan bir kız.” ne kadar haklı bir tarif değil mi?

edit3: divit uyardı ve kızın kendisinin cinsiyetçi olduğunu söyledi. “ne demekmiş erkeklere karşı yarışmak?” bu muhtesem katkısı için kendisine teşekkürler!

edit4: kazanin sebebine dair henuz net bir sey olmasa da kuvvetli ihtimallerden biri olarak duzlukte baska bir arabayla gerceklesen temas sonrasinda iki amortisorun birden islevsiz kaldigi iddiasi en guclu ihtimaller arasinda. zira bu ihtimal dogruysa boyle bir problem aracin tum aerodinamigini bozarak on lastiklere aracin kontrolunu saglamak icin gerekli olan miktarda downforce uretilememesiyle ve arac hakimiyetinin kaybolmasiyla sonuclanir. bu da aracin neden ters dondugunu aciklayabilir. yine de nedenler yerine yaralilarin saglik durumlarini takip etmek daha onemli. suan icin de tum yaralilarin iyi durumda oldugu bilgisi gecerli.

devamını okuyayım »