bankacimuzisyenborekchi

  • 69
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

şölen biscolata starz reklamı

new world orderın ticari metaforu olarak bellediği kaslı, ince ve tüysüz erkek bedeni ambalajına sarılı pazarlama ve satış harikası(!) yöntemin sonuna kadar kullanıldığı komik reklam..

karşı cinsin buna eşdeğer ambalajı da 90-60-90 tüy gibi olan, güldüğünde ağzı kulaklarına kadar uzama kabiliyeti gösteren çiroz hatunlardır.

dünya insanı, gerekli ve doğru olanın yukarıda açıkladığım ölçü ve özelliklere sahip olan insan olduğu noktasında birleştirmek istenir daima. bu özellikleri taşımayan, ve hatta bunun çok dışında özellikler arz eden insanlar ise açıkça ama çok derinden bir dışlamayla karşı karşıyadır her zaman. bazı reklamlarda, yukarıda sayılan özelliklerin çok dışında özellikler taşıyan ögelerin (örneğin başlığa konu olmuş reklamda ayı tipli erkeklerin (bkz: ayılar) kullanılması durumu) kullanılması da, bu dışlamanın aslında açık ve ironik bir göstergesidir. burada tüketiciye sunulan şey tam olarak, seyircinin istediği ya da beklemesi arzu edilen şeyin tam aksinin sunulması yöntemiyle komedi unsuru kullanmak ve dikkati bu yönde odaklayarak akılda kalıcılık oluşturmaktan başka birşey değildir.

tek tip bir beğeni yaratmak adına yapılan bu türden dayatmaları kınıyor ve değişik renklerle dünyanın daha yaşanası ve daha güzel bir yer olacağını hatirlatmayi uygun goruyoruz..

(bu arada tam entry yi göndermek üzereyken televizyonda bu mükemmel reklam başlamasın mı?)

devamını okuyayım »