baranba

  • mülayim ama sempatik (543)
  • 711
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

ali uçar'ın fotoğrafını paylaşan kız

az kenara çekilin, bişeyler söyleyip gidicem.

1.si, bu resmi çekip taşak geçen kız her kimse, şayet bu çocuk ultra süper yakışıklı biri olsaydı taşak geçmeyecekti. çocuğun şekli şemali üzerinden goygoy yaptı bu kezban. problemimiz "şekilcilik". peki şimdi soruyorum, hangimiz böyle değiliz lan? hepimiz üç aşağı beş yukarı bu kezban gibiyiz. buna benzer capsleri like'lıyoruz. bıyığı olan bi kız vardı, capsleri aylarca döndü. çoğumuz paylaştık. düşündük mü o kız neler hissetmiştir? şimdi bizim bu kezbandan farkımız ne? sis atma oc'daki velet üzerinden dönmüş goygoy? anan'daki velet? onlarlara goygoy yaptık. fark ne bilader? her birinin tipi komik diye güldük. görünüşle dalga geçtik. onlar kitap okumuyo diye taşak geçmek legal mi? hayır. hepsi illegal.

2.si, bakıyorum herkes linç kuyruğuna girmiş muştasını yontuyor. ulan survivor all-star'a entry giren tipleri görünce "memlekette bunca mesele var, bu koyunların girdiği entrylere bak" diye yürüyen fularlık yapmıyor muyuz puştlar? survivor'a yorum yapan sığ, kültürsüz ve cahil oluyor da, bu kızın kim olduğuyla ilgili arama-tarama faaliyetlerine katılıp sherlock holmes'u aratmayan bir iştahla gbt'ciliğe soyunanlar olarak biz ne oluyoruz?

3. ve son olarak... hepimiz kız gelse de bi linç manyağı yapsak diye padokta bekleyen yarış atları gibi bekliyoruz. hevesliyiz ve tetikteyiz. diyelim ki, uzun ve dikkatli araştırmalar sonucunda bu kızı bulduk, o kız özgecan aslan çıktı, rahmetli ölmeden bir kaç ay önce böyle bir yorum yapmış, napacaksınız lan götler? tut ki bu işi özgecan yapmış, nolacak? yine sövecek misiniz? içinize sıça sıça, götünüze baka baka entry sileceksiniz. cesaretiniz yemeyecek laf atmaya. diyen var mı özgecan olsa bile yaparım linçimi, beri gelsin.

özetle demem o ki, tatavaya gerek yok. aramızda böyle bir olay için hümanizm yapacak kadar masum kimse yok. boşuna vicdanlı ve merhametli insan tribine girmeyelim. bu kızın yaptığı işe ilk taşı en günahsız olanımız atsın diyeceğim ama aramızda öyle bir günahsız yok. bu doğrultuda siktir olup gidelim, meydanı boşaltalım.

adios.

bir öneri: ali uçar'a yazarlık verilmesi

devamını okuyayım »
14.04.2015 17:21