barkap

  • hırçın golcü (254)
  • 683
  • 86
  • 19
  • 3
  • dün

kadınlara güvenememek

insan, şeytanlaşmaya meyilli bir canlı. yaratılış hikayesinde bile anlatılan şu elmalar hariç her şey serbest denilmesine rağmen tek yasak olan şeye gidecek kadarız işte.

kadınlar konusuna gelirsek iş biraz daha kompleksleşiyor. en masumunda bile taktik yapma huyu var çünkü. yani art niyet. kadınlar birbirleriyle bile sürekli bir psikolojik savaş halindeler. konuyu biz erkekler için konuşursak şunu söyleyebilirim ki demokles'in kılıcı tepemizde sallanıyor beyler. tek yapabildiğimiz kadının şeytanlaşmamasını ummak.

bir erkekle kuracağımız güvene dayalı ilişki istisnalar haricinde iş ortaklığı türü bir ilişki olacaktır. onda da zaten taraflar gardını belli bir seviyeden daha fazla indirmezler. karşı cinse yani kadına gelince ise iç dünyamızı, zayıflıklarımızı, acımızı, sevincimizi, her şeyimizi ardına kadar açmakta bir sakınca görmüyoruz. sonrasında ise alkol, sigara ile acımızı hafifletmeye çalışırken mükemmel şarkı ve şiirlerin altına da imzamızı atıyoruz.

kadınların bizden gelebilecek tek zarara yani seks düşkünlüğümüze karşı önlem alması yeterken bizim ona karşı kadar çok savunmasız noktamız oluyor ki kadın şeytanlaşıp vurmaya başladığı zaman yere yığılıp kalıyoruz. bir de zaten hayatımızın merkezine koyduğumuz insanın hançerlemesini beklemediğimiz için hazırlıksız aldığımız darbeler yıkıcı olmaya yetiyor. işte bu olaylar bizi ürkekleştirip kadınlara güvenememe noktasına getiriyor.

şimdi bunları söylemişken çok küçük bir azınlık olan kadınların hakkını yemek istemiyorum. tüm bu yazdıklarımı bir erkek yüzünden yaşayan kadınlar da elbette var. yalnız o ilişkiyi daha yakından incelerseniz kadın ve erkeğin rolleri değiştiğini göreceksiniz. dolayısıyla da o hikayede şeytanlaşan taraf erkek olmuş oluyor. genele bakıldığı zaman bu istisnalar kaideyi bozmuyor tabi ki.

devamını okuyayım »