bastardbullet

  • 308
  • 20
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

ibanez

bugün ankara zuhal müzik‘de 2019 yılında üretimine başlanan axion label serisinden rgd61al modelini denediğim japon gitar markasıdır.

10 yıllık schecter sevicilikten dibine kadar zehirlenmiş bünyeme ilaç gibi gelmiştir. tek kelimeyle kusursuz bir gitardı, vaktiniz varsa mutlaka gidin deneyin. başta modern metal türevleri için biçilmiş kaftan alet. “jazz’a da geliyor blues’a da yürüyor” geyiklerinden hiç haz etmiyorum, yine de dolu dolu cleanleri ve tertemiz bir frekans cevabı olduğunu söylememek hainlik olur.

işçilik konusunda da iron label serisi ile yedikleri haltları tamamen telafi etmişler. en ufak bir boya hatası, tek bir keskin köşeli fret yok gitarda. manyetik yuvaları gayet muntazam açılmış, neck joint sımsıkı. gotoh burgular, dimarzio fusion manyetikler, glow in the dark side dot’lar ve logo, son olarak da schaller s-lock kilitli askı mekanizması gibi üst düzey malzemelerin kullanımı da ayrıca bir gol.

ağaçların seçimi ve bir araya getirilişi için de epey kafa patlatıldığı belli. ecnebi forum ortamlarında ve muhtelif faça defteri sayfalarında görsel olarak ağır kiesel apartması olduğu yönünde gırla geyik dönmüş. şahsen jeff kiesel gibi bir dangoz yerine paramı ibanez’e yatırmayı tercih ederim. tasarım hırsızlığı üzerinden dem vurulacaksa da bugün kimsenin, hiçbir markanın strat tasarımı üzerinden üretim yapmaması lazım, geçmek lazım artık oraları.

kararttım gözümü bir adet rga71al serisi için sipariş verdim, yıllar sonra ibanez sularına giriyorum be zözlük.

düdüt: benim rga71al hala gelmeye debelene dursun, 4 gün önce dayanamayıp aldım bu denediğim rgd61al’yi de. sağda solda ilk izlenimlerimi de çiziktirdim.

devamını okuyayım »