bay bomba

  • 1111
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 yıl önce

kapkaççıların 18 yaşındaki öğrenciyi öldürmesi

sosyolojik olarak değil, psikolojik olarak incelenmesi gereken insanlık dışı olaydır.

olayı sosyolojik açıdan değerlendirip "suç, kişinin ailesinde, kişinin içinde bulunduğu toplumda, devlette aranmalıdır" şeklinde merhametli yaklaşımları böylesine berbat bir olayda öne sürmeye insanın vicdanı izin vermez.
olay psikolojik açıdan değerlendirilmeli ve 18 yaşında gençliğinin baharındaki bir kişiyi bir cep telefonundan kazanacakları 200 milyon için katleden anormal yaşam formlarının ruhsal durumları incelenmeli ve buna göre tedbir alınmalıdır. alınacak tedbirlerin en iyisi tabii ki de bahsi geçen yaşaması hata bu bireyleri ölesiye acı çekecekleri şekilde yaşayabildikleri kadar uzun süre yaşatmaktır.

hiç kendimizi kandırmayalım "bu çocuklar bizim çocuklarımız. suç onlarda değil, suç bizde. suç ona eğitim veremeyen ailesinde, suç ona eğitim veremeyen devletimizde" gibi boş laflarla. eğitimsiz bir yığın insan var bu ülkede. peki niye hepsi gidip de başka insanların canına ve malına kastetmiyor?
geceleri sokakta gördüğümüz kimsesiz bir sürü insan var. banklarda uyuyorlar, şarap almak için para dileniyorlar, kısacası berbat bir hayat sürüyorlar. peki bu insanlar niye yoldan geçen adamı öldürüp parasını gasp etmiyor?
açlık sınırında yaşayan milyon insan var. bu milyon tane insan neden ayaklanıp milletin parasını, malını yağmalamıyor?
bu durumda sorunun eğitim olduğu düşünülebilir mi? aynı eğitim seviyesindeki insanların çok büyük bir kısmı sessizce, etraflarına zarar vermeden hayatın zorluklarına karşı koymaya çalışırken, birkaç kendini bilmez 18 yaşında bir gencin cep telefonundan kazanacakları parayı düşünüyorlarsa ve onu elde etmek için herşeyi, akla gelebilecek herşeyi yapmayı göze alabiliyorlarsa burda sorun eğitim değildir. sorun cinayeti işleyen bu hayvanların kafasının içindedir, bunların psikopat beyinleridir. bu olay için başka suçlu aramak, bahane bulmak yersizdir, olay gayet açıktır. yapılması gereken şey de gayet açıktır. bir tecavüzcünün, bir katilin her gün veya gün aşırı dayak yediği, gün gelince şişlenerek öldürüldüğü ve bu yüzden yaşadığı her saniyeyi göt korkusuyla geçirdiği belalı bir koğuşta müebbet hapse mahkum edilmelidirler.

devamını okuyayım »
07.11.2004 03:11