bayermuhen

  • bıçkın (494)
  • 997
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

melih gökçek

çok eski bir arkadaşım vardı. inanılmaz sağlam bir çocuktu. entelektüel birikimi olan, sözünün eri biriydi. bu arkadaşın babası zamanında düzce emniyet amiriydi. 12 kasım düzce depreminden sonra ankara'daki samanyolu koleji deprem maduru pek çok çocuğu ankara'ya götürüp okuttu para almadan. bizim arkadaşta o ankara'ya giden şanslı çocuklardan biriydi.

neyse bu arkadaş şansa melih gökçek'in oğluyla aynı sınıfa düşer. eleman zengin çocuğu, babası nüfuzlu tabi. öğretmenlere bile posta koyan, millete okulu zehir eden bir tip. bir de okulun tam karşında belediyenin sosyal tesislerimi ne varmış. oraya istediği gibi girip çıkan, babasının malı gibi kullanan, peşinde bir sürü yalakası olan bir adam. bizim arkadaş 2 sene kalmış o sınıfta. melih beyin oğlu burnundan getirmiş hayatı bizimkinin. çünkü bizim arkadaş pek geri vites yapan, sindirilecek bir tip değil. ama gücü de yetmiyor bu elemana. teke tek dalaşıyorlar, bunu ağlıyor aşağı filan ama öbür gün yalakalarıyla beraber bu sefer o bizim arkadaşı alıyor aşağı.

ne zaman bu adamı tv'de görsem o arkadaşım ve ankara'da anne yok baba yok yaşadığı garibanlıkları gelir. bu olayları bir gece sabaha kadar anlatmıştı bize. yaklaşık 6-7 saat ağzımız açık dinlemiştik.

bir de melih gökçek'le ilgili. kendisi türkiye'nin gizli zenginlerindendir. öyle her adam ankara büyükşehir belediye'sinden ihale alamaz! her şeyin bir bedeli vardır.

tayyip erdoğan ve pek çok akp'li milletvekili sevmez melih beyi. ama aday göstermeden de edemezler. çünkü melih beyin kendi gizli imkanlarıyla finanse ettiği akp içinde en az 80 milletvekili vardır ve bu büyük bir güçtür. bu adamlar ayrı bir parti kursa zaten mecliste dengeler alt üst olur. akp hiç bir yasayı tek başına geçiremez meclisten. o yüzden kimse gık çıkaramaz melih gökçek'e. ankara onun çiftliğidir. kendisine tayyip erdoğan da dahil kimsenin gücü yetmez. şüphesiz ki onun milletvekilleri onun için çalışır.

devamını okuyayım »
03.04.2012 00:03