baykus kusu

  • anarşist (204)
  • 769
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

seat leon

yaklaşık 1 yıldır kullandığım 1.4 tsi araç için olumlu ve olumsuz görüşlerimi paylaşıyorum;

+gelmiş geçmiş en harika dizayna sahip araçlardan biri olduğu su götürmez gerçek. yakın bir gelecekte kasa değiştirecek olması ile insan düşünmeden edemiyor; böyle bir tasarımın üstüne nasıl bir araç çizebilirsin ki? merakla bekliyoruz...

+yüksek torku ve hp si ile gerek kalkışlarda gerek ara hızlanmalarda gerekse yüksek hızlarda son derece başarılı bir motora sahip; motor sesi süper; üstelik bu performansı herhangi bir 1.6 atmosferik motorlu araçtan almanız ayrıca bu yakıt değerlerini tutturmanız mümkün değil.

+yol tutuşu gerçek anlamda mükemmel. araca zaten 3.5mm lik bir yay şart. bu yay ile şekilden de öte yol tutuşuna bir puan daha ekliyorsunuz.

+style paketi gayet tatminkar. 16'' jantlar son derece yeterli görsel açıdan; apaçiliğin alemi yok; katlanan aynaları şukela.

+direksiyon tepkileri çok iyi ayrıca spor dizaynı ve görselliği harika. direksiyon üzerindeki tuşlar son derece kullanışlı.

+yüksek hızlarda güven veriyor. titreme mitreme minumum seviyede. ayrıca 140 km hızla uzun yolda götünüzü kaşıya kaşıya yol alıyorsunuz hızı hissettirmiyor. 80-90km hızla gidiyormuşsunuz gibi rahat.

+üzerinde gelen orjinal ses sistemi çok kaliteli. yüksek baslarda ses bozulmuyor.

---------------------- ----------------- -------------------- ----------------------- --------------------- ----------------------

-sıcak klimanın performansı berbat. kışın kısa mesafelerde aracı kullanmak işkence olabilir.

-konsoldan, arkadan, önden, 69, yukardan, aşağıdan tıkırtılar eksik olmuyor. sinir küpüne dönüyorsunuz.

-korna çok dengesiz. bazen hiç almıyor bazen birkaç saniye sonra alıyor.

-konsol tasarımı biraz hayal kırıklığı.

-ışıkta mışıkta tofaş şahin grubunun gereksiz şahlanmalarına, hareketlerine maruz kalıyorsunuz. aynı durum civic lancer bravo kullanıcıları için de geçerli.

sonuç olarak yüksek alman teknolojisini ve çekici ispanyol dizaynını motorun her homurtusunda virajın her santiminde ve bakışların her zerresinde hissedebiliyorsunuz. bu fiyat seviyesinde fiyat performans açısından en başarılı medellerden birisi seat leon.

devamını okuyayım »
25.03.2011 10:11