bazinga0

  • 49
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

luka doncic

doncici 14 - 15 yaşlarından beri takip ederim. çok gelişti ne eksikse üstüne gitti.

2017 euroleague final fourda obradovic onun tecrübesizliğinin üstüne gitmeye çalışan setler çizip madridi paramparça etmişti. 2018de öyle olmadı ve doncic hem normal sezon hem f4 mvpsi olup nba yolunu tuttu.

kendisine en uygun iki üç takımdan biri olan dallas gitmesi en büyük şanslarından biri. diğeri ise koçunun (bkz: rick carlisle)kendisi için biçilmiş kaftan olması.

nbade takımların ekran yüzü - vitrin oyuncusu genelde amerikalı olur. ve bir avrupalının direksiyonun başında olmasına izin veren çok az takım vardır. örnek jokic bu sene biraz bocaladı hemen j.murrayı en son anons etmeye başladılar(genelde takımın yıldızı en son anons edilir)

ancak mavs zaten nba tarihinin en büyük avrupalısının(bkz: dirk nowitzki) takımı. doncici sahiplenmeleri uzun sürmedi bu yüzden. ve her maç ileri giden performansı ile bekleneni gösteriyor doncic. allstar olacaktır. ancak takımın rotasyonunun çok kısıtlı olmasından dolayı ilk tur playofflarda eleneceklerini düşünüyorum.

giannisle kıyaslamışlar ancak şu an giannis =nba. farklı bir dominasyon dehşet bir atletizm. kawhi- giannis-harden-lebron bu yıl dünyanın en iyisi benim demeye çalışıyor. ne yazık ki doncici çok sevsem de onun rakibi bunlar değil (bkz: trae young)

devamını okuyayım »