bbhkeydefe

  • 1887
  • 30
  • 1
  • 0
  • 3 gün önce

dünyanın sonuna doğmuşum

bir popüler kültür öğesidir. bir popüler kültür öğesi aracılığıyla, diğer popüler kültür öğelerine "ayar vermek" kendi içinde çok da tutarlı değil. bunu diğerlerinden üstün kılan bir özelliği varsa, o bölümü kaçırmışım. yok eğer bunun diğerlerinden tek farkı ayar vermesiyse, çok da üstün bir çalışma değil. bok atarak prim yapmak kolay. bir özelliği, güzelliği, özgünlüğü yok.

tüketim toplumunun tüketmesi amacıyla üretilmiş ürünler ortaya koyarak tüketim toplumuna ayar vermek, ayrıca garip bir eylem. ikiyüzlülük kokuyor. madem bu kadar karşısın tüketim toplumuna, piyasaya sürme albümünü, internetten dağıt mp3lerini, takdir edelim, saygı duyalım. bu açıdan da tutarsız.

saçma sapan işlere, saçma sapan işler yaparak karşı çıkmak, yapılan işin saçma sapan olduğu gerçeğini değiştirmiyor. şarkının ayar verdiği bilumum oluşumu ben de çok seviyor değilim fakat sevmediğim şeylere ayar vermesi, onu sevmediğim şeylerin arasından çıkarmaya yetmiyor. hatta prim yapmak için ayar vermek yöntemini kullanması son derece itici.

unutmadan; 7/24 feysbukta takılan adamların, şarkıyı dinledikten sonra "harbiden ağbi yağ, özel hayat diye bişey kalmadı" demeleri de sinir bozucu. tüketim toplumundan şikayetçiysen; tüketme, yarışmalarla aranda bi problem varsa; izleme, özel hayatını daha özel tutmak istiyorsan; kapat feysbuk'taki üyeliğini. buradan, şarkıda emeği geçen ve şarkıyı dinleyip, "süfer ayar vermiş ağbi" tepkisinin ardından ayfon'uyla girdiği feysbuk'ta, fotoğrafların altına burcucum yorumları döşeyen herkese selamlarımı sunuyorum.

devamını okuyayım »