bbuurraakk

  • 141
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 ay önce

pokemon go

beni şahsen şöyle bir düşünceye, acabalara sürükleyen oyun. konuya girmeden önce anlatmadan geçmemem gereken bir durum var.

avcılar bölgesinin tamamında kırmızı takımın bir üstünlüğü var diyebilirim. şu üstünlüğü de şuna göre söylüyorum kalabalık alanlarda kırmızıların olduğu gymler hep 10. seviyede ve uzun zamandır kırmızı takımda bu gymler. bunların haricindeki gymler ise kırmızılar ve maviler arasındaki gidip geliyor. yani aralarındaki fark götünden sallamanın en iyi örneği olarak aşağı yukarı %40-%60 gibidir. maviler günlerce gym tutamıyorlar pek. neyse. bir gün nasıl olduysa şükrübey metrobüs durağında sarı takımı gördüm. kasmışlar 10. seviyeye getirmişler. 10-15 gün kadar sarı takımındı diyebilirim. şimdi benim bildiğime göre gym savaşları maviler ve kırmızılar arasında geçiyor. bu sarılar falan ne iş ya diyip sırıta sırıta geçiyordum. sonra bir gün kendi kendime dedim ki la ben bu gymi niye indirmiyorum. potion ve reviveler olmuş 100 küsür. gözümü kararttım, tek başıma indirdim gymi. vay amk diyip gururlanıyorum nerden nereye geldik la falan diyorum kendime. bu arada 30. seviyedeyim. pokedexim 141/143. tek eksiğim chansey. ve hileci bir dallamanın gyme koyduğu kangaskhanın gölgesine acaip ayar oluyorum. neyse yine bir neyse çekip olaya giriyorum.

ertesi gün sözlükte bir başlık gördüm. başlığa tıkladım, girdim, baktım tam da eskiden sarı takımın olan gymin orda bir olay yaşanmış. kendi kendime şöyle bir düşündüm. lan yoksa? asfaklafskldl falanım yani. gymi indirmiş olmamın buna sebep olmasının %0,0012187 ihtimali bile varsa müthiş komik. acaba bahsi geçen olayın oyunla bir ilgisi var mıdır düşüncesi beni çıldırtıyordu. bahsi geçen olay da şu:
(bkz: çırılçıplak soyunup metrobüsün önüne atlayan adam)

o olaydan sona öğlen saatlerinde avcılar metrobüsteki 10. seviyedeki kırmızı takımın gymin de çoook uzun zaman sonra 6 seviyeye falan düştüğünü gördüm. dur la şunu yükseltiyim dedim. la ben saldırdıkça puan yükselmesi gerekirken ha bire düşüyor. amaaaan dedim gittim yine şükrübeye baktım sarı takım var. indirdim döndüm avcılara. puan hala düşüyor. etrafa bakınıyorum kim saldırıyor diye. bir kişiyi gördüm ama ihtimal vermiyorum. ondan başkada duran kimse yok. yaklaştım yanına. manyak gibi telefonunun ekranına vuran bir ihtiyar. 50li yaşlardadır büyük ihtimal. abi sen mi saldırıyosun dedim. evet dedi. indircem burayı dedi. hangi takımsın abi dedim. sarıymış. ben başladım gülmeye. abi boşuna indirme ben gircem yine dedim. dünün intikamını alıyorum dedi. biz her gün 10 altın alıyoduk ordan eşimle dedi. yengenin telefonunu da almış 2 telefonla saldırıyo. sağından solundan powerbankların kabloları falan sarkıyo amcanın. abi o da bişi mi ben hergün 100 tane alıyorum dedim. sen hangi takımsın diye sordu. kırmızıyım dedim. belli dedi çetesiniz siz dedi. bu arada abi şükrübey durağının intikamı mı diye sordum evet dedi. abi ben indirdim orayı dedim gülerek. öyle bi baktı ki hafiften tırstım amk muhsfuhaufhaof. gymi indirdikten sonra kim indirdi diye sorarlarsa sarı takım dersin dedi. abi boşuna uğraştın ben buraya şimdi gircem şükrübeyi de ben indirdim dedim falan hahaha hihihi derken amca gitti. artık ciddi ciddi çırılçıplak soyunup metrobüsün önüne atlayan adam ın sarı takımdan olduğunu düşünüyorum. *

ayrıca akp hükümeti bana bir adet lucky egg borçlu. dün evolvelarım uyguladıkları internet yasakları sebebiyle yalan oldu gitti.
edit: kırmızı taqım eqlesin

devamını okuyayım »