beffle ve muffle

  • her eve lazım (731)
  • 803
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

münevver karabulut

burada verilen haber7 isimli garabet haber sitesinin bağlantısına girmiş bulundum. bir insansının onu bir zamanlar sevmiş genç bir kızı bu kadar hunharca katletmesinin midemde yarattığı bulantı bir yana, mümin mütedeyyin tanımlanmış halkın olayla ilgili yorumlarını da okuyunca çok samimi söylüyorum kusmak için banyoya koşayazdım. boğazımda o malum lanet olası yumruyla elim titriyor klavyede. gencecik güpgüzel bir kız, ailesi bakmaya kıyamaz, fotoğraflarını gezdim, göz yaşlarım misket oldu da kayamıyor bebeklerden.

neymiş? özgürlük! neymiş? insan hakları! neymiş? adalet!
7.4 yetmedi micilerden, 7 gencin doğalgazdan zehirlenmesinden ibret malzemesi çıkarma cüretine girenlerden ve türkan saylan baş örtüsüne muhtaç oldu layloyhuculardan sonra da bu! sefil yaşam formları olarak her biriniz ayrı ayrı ibret olmuşunuz hal-i hazırda, ne nafile çabalar bunlar, ah bi anlasanız kımıl zararlıları, ah bi bassa düz beyinleriniz, bırakırdınız belki acılar üzerinden tek hücrenizi destekleyecek vesika çıkarma kaygısını!

bahsi geçen yorumları merhuma saygızlık olmaması adına buraya kopyalamıyorum ama en azından şunları söylemeden geçemeyeceğim. "o kız zaten ölmüştü" diyen yolsuz kalasıca garip yolcu, "daha fazla günah işlemeyecek en azından" diyen açmadan solasıca lotus nilüferi! o kimselere bırakmadığınızı sandığınız allah zihniyetinizin bin belasını versin! oksijen zaiyatısınız yemin ediyorum, bir kavak ağacı, bir çam yarması gibi bu dünyayı tek nebze güzelleştirmemenizin yanında, asıl siz zaten yaşamıyorsunuz, hiç de yaşamayacaksınız, idrak yollarınızı tıkayansa allah sevgisi değil haşa, bildiğin vicdansızlık, cibiliyetsizlik, kir.

öte yandan, katilin annesi olsam direkt elimle teslim eder, evlatlıktan reddederdim, böyle bir oğul doğurduğum için intihar edecek kadar kafayı yiyebilirdim, o da muhtemel. hay ben senin analığına, gücünü ardına komayıp saklıyorsun ha o yılanı koynunda evlat diye? analar ne evlatlar doğuruyordan sonra tam bir analar ne analar doğuruyor vakası. babasını hiç demedim, aynısı geçerli.

adalet mülkün temeliymiş. hayır efendim, mülk adaletsizliğin müsebbibi.

devamını okuyayım »