beklenmeyen etki

  • 1511
  • 196
  • 31
  • 0
  • dün

21 temmuz 2020 türkiye yunanistan gerginliği

yunanistan'ın arkasındaki onu gazlayan batılı güçler çıldırmış. meis adasının etrafı 20km. meis nedeniyle yunanistan'ın doğu akdeniz'de türkiye'den koparmaya çalıştığı mavi vatan 60 bin km2. türkiyenin akdenize kıyı uzunluğu 1. 577 km.

bugün türkiye eğer bu hakkından vazgeçerse yarın gelecek tüm nesiller kaybedilen o deniz yetki alanlarındaki tüm haklarından (doğalgaz, değerli maden, balıkçılık vs) mahrum olacaktır. o yüzden sonuna kadar iktidar karşıtı olabilirsiniz ama bu mesele iktidar meselesinden öte gelecek nesillerin istikbal meselesidir.
doğu akdeniz'de ispatlanmış bir çok doğalgaz yatakları var. kopan bu fırtınanın sebebi de bu. türkiye'nin hakkı olan mavi vatanı işgal edilmeye baskı ve zorbalıkla elinden alınmaya çalışılıyor.

aynı gün türkiye saati ile 21 itibari ile yukarıda yunanistan'ın arkasındaki batılı güçler diyerek ifade ettiğim abd ses verdi.

abd dışişleri bakanlığı:
"türkiye'nin doğu akdeniz'deki tartışmalı bölgelerde ilan ettiği navtex operasyon planını durdurmaya çağırıyoruz."

türkiye'nin alan kazandığı her adım sonrası abd'nin sözüne uyan ve sahada kazandığını masada veren iktidar inşallah bu sefer geri adım atmaz. burada söz konusu olan sadece şuan bu ülkede yaşayanların hakkı değil çünkü, bu iktidara oy vermemiş yüz milyonlarca gelecek nesillerin hakkı söz konusu.

devamını okuyayım »