belgarath

  • 450
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

13 nisan 2002 istanbulspor galatasaray maçı

2001-2002 sezonunun 31. hafta oynanan müsabakasıdır. maçı galatasaray ilk yarıda attığı gollerle 2-0 kazanmasını bilmiştir.
güngören stadına galatasaray için ilk gidişimdi ve hayatımda o kadar sıkışık bir tribünde izlediğim başka maç hatırlamıyorum gittiğim önemli birkaç derbi maçı saymazsak... bunda stadın küçük olması kadar maça galatasaray taraftarının yoğun ilgisi de neden olmuş olabilirdi.

galatasaray ın gollerini saffet akbaş kendi kalesine ve penatıdan arif erdem atmıştı. saffet akbaş zamanında fenerbahçe forması giyerken sanki parma maçında da kendi kalesine gol atmıştı.
ilk yarı bulduğumuz gollerden sonra ikinci yarı tam şov yaparız dicektim ki tribünlerin aksine futbolcular çok isteksiz oynamıştı ve maç 2-0 lık sonuçla sona ermişti. galatasaray ın gözümüzün önünde ikinci 45 dakikaya tam 3 oyuncu değişikliği ile girdiğini hatırlarım. bu oyuna giren oyunculardan ikisi radu niculescu ile serkan aykut tu. lucesku nun 3 oyuncu değişikliğini niye aynı anda yaptığını o gün maç içerisinde bir türlü anlayamamıştık.

bu maç tribünde bulunduğum yer şeref tribününe çok yakındı. abdurrahim albayrak a taraftarlar sık sık 2 hafta sonra oynanacak kocaelispor maçını hatırlatarak ondan kocaeli ye otobüs kaldırması için rica da bulunuyorlardı ve abdurrahim albayrak da kendine has üslubü ile onlara olumlu cevap veriyordu. devre arası seyirci maçı izlemeye gelen ercan taner e "ercan taner hagi desene..." diyerek laf atmıştı, o da gülümseyerek cevap vermişti. ayrıca bu maç cezalı olan emre aşık da güngören stadındaydı ve maçı şeref tribününün yakınında bir yerlerde takip etmişti.

maç bittiğinde stat çıkışı kalabalıktan dolayı taksi bulmakta zorlanmıştık. merter mc e zor da olsa ulaşmış ve maçı birlikte izlediğimiz arkadaşlarımla yemek yerken maçın kritiğini de yapmıştık. o sene ki şampiyonluk gerçekten keyifliyfi. çünkü her geçen hafta şampiyon olacağımıza olan inancımız giderek artıyordu, keza takımın puan durumu da bunu fazlasıyla doğruluyordu ve bu istanbulspor maçından sonra şampiyon olmamıza sadece 2 hafta kalmıştı.

devamını okuyayım »