belirsiz biri

  • 433
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

yalnızlık

en zor sınavlardan biridir yalnızlık. yüzleşmen gereken en büyük çıkmazındır.

ne kadar çok sevgin var yüreğinde değil mi? paylaşacağın ne kadar çok şey. biri çıksa karşına keşke, yüreğini açsa sana, sen de öyle savunmasız, öyle çocuk, öyle saf ne varsa elinde, ne varsa nefes aldığın ilk andan beri ömrünü uğruna adamaya hazır olduğun; döküp saçsan önüne keşke. keşke biri o hiç çözülemeyen, insan olmak, yaşamak, hayatı hissetmek denen şeyden, bir gün geç, bir gün erken çıkıp gelse, değil mi?

bu kadar kimsesiz kalacağımı bilseydim, bu kadar uzakta kalacağımı bilseydim hayatın tüm bu neşesinden, sonunda böyle yalnız, bir başıma, tüm o birini sevmenin, başka biri için bir şeyler hissetmenin, o başka biri için kalp çarpıntılarına savrulup durmanın o güzel ağrısından uzakta kalacağımı bilseydim, ne bileyim, daha sıkı sarılırdım heralde ona. geçip giden bir şey olmasın isterdim. kalsın isterdim. bir şeylerin mücadelesini vereyim, bir şeyler için bir çok şeyi feda edeyim isterdim çünkü başka türlü olmuyormuş anladım. o kadar kolay değilmiş bir insanı sevmek. aşk bir şeyler istiyormuş. aşk sen kimsen, her neysen, onu ortaya sür istiyormuş. çünkü anladım; hiç kolay değilmiş, en büyük ödül olan bir insanın kalbini kazanmak ve kazandıktan sonra sahip çıkmak ona bir ömür boyunca.

uzun bir yoldur yalnızlık, gölgeleri kovalayıp durduğun. bir gün, bir yerlerde; o hep istediğin, hep düşlediğin insana kavuşabilme ihtimaliyle hayatını doldurduğun şeydir yalnızlık. biri tutsun ellerini istersin. biri dokunsun kalbinde bir yerlere. biri bir söz söylesin istersin, içindeki tüm o kırgınlığı söküp alacak. biri bir baksın, seni hayatta olduğuna inandırsın, seni nefes aldığına, seni kalbinin hala attığına, seni hala hissettiğine ve seni hala yaşadığına inandırsın istersin.

yalnızken, bu kadar kırılmışken içinde bir şeyler, biri seni tekrar hayata döndürsün istersin. biri bulsun seni, içine savrulduğun bu dipsiz çukurdan çekip kurtarsın istersin, biri tekrar kalbine dokunsun, gözlerine tekrar sevgiyle baksın, sen yüreğinde bu kadar çok şey taşırken, biri bu yükü senle paylaşsın istersin.

devamını okuyayım »