ben de boyle bir insanim

  • 20
  • 1
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

orkun çolakoğlu

1- potacastleri youtube'a değil soundcloud'a yüklüyorlar, oradan alınıp daha mainstream bir yer olan youtube'a konulması adamın suçu değil.(ki youtube'a da yükleyebilir, çocuklar duymasın diye insanlık tarihinin başlangıcından beri yapılan bir şey hiç var olmamış gibi davranacak değiliz.)

2- potacast, ilk bölümünden beri kaan kural'ın ve orkun çolakoğlu'nun herhangi bir kurumun çatısı altında olmadıklarından dolayı daha rahat konuşabildikleri, istedikleri gibi geyik yapabildikleri, hatta birtakım şirin insanları dehşete düşürecek ama; yeri geldiğinde küfür de ettikleri bir program oldu. dinleyen kitle bu şekilde seviyor, kaan kural ve orkun çolakoğlu da bu şekilde yapmayı seviyor. küfürden rahatsız oluyorsanız, şaşırmaya hazır olun, dinlemeyebilirsiniz(yok artık değil mi, ekşi'de "ne kadar terbiyesiz biri" yazmak, "çocuklar görebilirdi!!" diye duygu sömürüsü yapmak varken).

3- birini mesleki anlamda örnek almak onun günlük hayatında yaptıklarını da hayatına geçirmek anlamına gelmez. sanki nba final serisi'nde küfretmiş gibi algı oluşturmaya çalışmak saçmalıktır. adamın mike breen'i örnek alıyor diye sabah kahvaltıda simit yerine corn flakes tüketecek, walt frazier'ın sünnetine uymak için renkli renkli ceketler giyecek hali yok sonuçta. (spikerlik tarzını da özgün ve eğlenceli buluyorum bu arada).

4- "ya çocuklar duysa o küfürleri?" geçerli bir argüman değildir. çocuklar youtube'dan potacast'e ulaşabileceği gibi liveleak'ten cinayet videosuna, xhamster'dan pornoya da ulaşabilir. çocuğunun hangi içeriklere eriştiğini kontrol etmek ve ona bu konularda gerekli eğitimi vermek ebeveynlerin görevidir. ki youtube türkiye'de küçük yaştaki çocuklara hitap eden youtube kanallarına bakarsanız potacast'teki küfürlere rahmet okursunuz.

5- son olarak da orkun hocama sesleniyorum: bu hafta jason kidd'in kovulmasından bahsetmenizi bekliyordum zira milwaukee'de esnaf yeniden bucks bayrağını dükkanına astı, taraftar joe prunty hocamızın etrafında kenetlendi, şampiyonluk için tek eksik kaan kural'ın playofflar'da aleyhimizde tahmin yapması kaldı. ama şaşırmadık tabi, anadolu'yu konuşmuyorsunuz, varsa yoksa lakers, celtics!

devamını okuyayım »
25.01.2018 04:29