ben de dahi olan de

  • 180
  • 59
  • 20
  • 0
  • evvelsi gün

mukemmeligindayanilmazhafifligi

gençler bu durumdan çıkaracağımız çokça mesaj var. okuma alışkanlığınız yok biliyorum fakat selametiniz için keşke okusanız.

1- her fırsatta türkiye'den siktir olup gitmek üzerine güzelleme yapanlara pek kanmayın. her ülke kendi insanına biraz daha iyidir. insanın evi gibisi yoktur. burası bizim evimiz. sahip çıkın. kırıp dökmeyin, yağmalanmasına izin vermeyin, yedirmeyin.

2- insanları inandıkları şeyler yüzünden aşağılamak düşünce özgürlüğü değil, bağnazlıktır. düşünce özgürlüğü nedir iyi ögrenin.

3- bağnazlık ve çomarlık belirli bir gruba ait bir sıfat değildir. ateist olunca hümanist olunmuyor. müslüman/hristiyan olunca da terörist...

4- insanların acıları sizin sevinciniz olursa, sizin acılarınız da başkalarının sevinci olur. ayrışırsınız, kutuplaşmayın.

5- her dinde her ırkta iyiler ve kötüler vardır.
ge-nel-le-ye-mez-sin!

6- yurtdışından üç/beş hesapla algı yaratan tipler sizi gaza getirir fakat sizin poponuzu kurtaramaz. hayatınızı yakmayın. belli ki ergensiniz. uyanık olun.

7- bir toplulukta ezici çoğunluğun düşüncesi yanlış olabilir. sırf şuku almak için düşünmediğiniz fikirleri savunmayın. eksilenseniz bile doğruyu savunun.

8- troll arkadaşlar, emniyet "şaka yaptım"dan pek anlamaz. adam olun. gidin lunaparkta oynayın.

devamını okuyayım »