benbiravareyim

  • 2670
  • 84
  • 18
  • 1
  • bugün

ablamın kaçırılması

iğrenç olay.

değerli yazar kardeşim,

burada yeterince bilgi verilmiş, sana ulaşanlar da olmuş, mesaj kutunun +1 fazla dolmaması için değinilmemiş bir kaç şey ya da üstünde durulmamış bir kaç şeyi hatırlatmak istiyorum.

ablan, burada mağdur. tecavüzü gerçekleştiren değil. kesinlikle ona hakaret eden, ağır konuşan var ise derhal ablanı o kişilerin yanından uzaklaştır. ailen dahi olsa.

sivil toplum kuruluşları vs bahsedilmiş.

bir de müge anlı'dan bahsedilmiş. şimdilik oraya bulaşma. şahsi düşüncem.

ek olarak internetten yapabileceğin mükemmel bir imkan var. bimer ve cimere durumu anlatan, polislerin isimlerini, rütbelerini ( kıdemlerini, sicillerini biliyorsan ), hangi şehirde hangi karakolda, hangi saatte sizle görüştülerse hepsini yaz ve şikayetçi olmak istediğini belirt. ek olarak kendilerinin sizi tehdit ve hakaretle vazgeçirmeye çalıştıklarını de ekle. yazacağın bilgiler, genel olarak somut ve ablanın ifadesine dayalı olmasına dikkat et. az ve öz olsun.

sözlükte, sana ulaşacak, savcı, müdür, amir, avukat olacaktır. kendileri ile görüşürken ilk başta yüz yüze görüşmeyi tercih et, imkan var ise.

haber değeri olduğu için, gizlilik adına, ablanın kimliğini ortaya çıkaracak, yaşadığınız yeri açık edecek bilgiler vermekten kaçın. ( mahalle, semt, apartman vs gibi ) bu üstünüze psikolojik yükün daha fazla artmasını önleyecektir.

hangi şehir vs olduğunu bilmiyoruz. o yüzden kimlerle görüşebileceğin, sana, size yardım edebilecek kişileri yönlendirmek verdiğin bilgilerle zor.

en azından şehir, ilçe belirtirsen, o lokasyonda bilinen kişilerle iletişime geçip, size yardımcı olmasını sağlayabiliriz.

hala hastaneye gidip ilaç için test yaptırmadıysanız lütfen gidip yaptırın. ne olursa olsun. polis size bir şey yapamaz. gerekirse en yakın bir başka şehire gidip yaptırın.

devamını okuyayım »
24.04.2017 00:31