benekli geyik

  • prezentabl (588)
  • 686
  • 2
  • 1
  • 0
  • 5 gün önce

resmi tatilde çalışmak

resmi tatillerde çalışıyorduk biz.. sadece bayram ve 29 ekimde tatil görüyorduk. sonra 29 ekimlerde de çalıştırılmaya başladık. kimse gelmiyordu herkes tatildi amk. ama biz geliyorduk hatta sırf oturmak için geliyorduk. deli sikmiş 1-2 müşteri yada telefonla arayıp evde şeyini kaşıya kaşıya "bilgi alalım, dur şununda fiyatını soralım, nasıl olsa bize tatil" diyen bir iki andaval için çok afedersiniz.
patronların çalıştırma nedeni bu işte. o 1-2 andaval.
neyse....
içimizden bir baba yiğit ablasına şikayet ettirmiş maliyeye. hehehe. hem babayiğit hem ablasına şikayet ettirmiş ironi işte. durduk yere bir kış günü geldi maliye müfettişi. tabi biz hemen tembihlendik. maaşı şöyle söyle cart curt. ama resmi tatillerle ilgili soru gelmez sandılar heralde. bi uyarı yapmadılar. yapsalar ne olur amk! o günlerde bir sürü işlem fişi var. açık faturalarımızı da boş günler diye o günlerde rahatça kesiyoruz falan. bodrolardan 5 kişi seçti abi rastgele.
bide halk çocuğu böyle şiveli içten bişi. seçilenlerden biri de bendim..
sohbet ortamında konuştuk bi 15 dk falan.
maaşın ne kadar? tatil günün nası ?
resmi tatillerde nası? mesai alıyor musun?
eşin sana iyi davranıyor mu?
herşeyi sordu.
sonra gitti. ama bizim patrona bir ceza geldi çok afedersiniz kol saati... bi ev parası hemde iyi bir ev alırsın yani o derece.
gelen müfettişi bayağı hoş tuttular tabi. belki öyle öğrendiler bilmiyorum belki başka bir şekilde o şikayet eden çocugu öğrendiler ve 3 ay sonra falan başka bir sebeb gösterip işine son verdiler.
arkadaşın bize kıyağıdır sagolsun:)
bu arada o 5 kişinin içinde o çocuk da sorgu için seçilmişti...
sonrasında 23 nisan vardı, çalıştık o bayramda. ama aynı gün mesai verdiler bize. buda iyi dedik para kazandık bari. ama baktı patron masraf geliri geçiyor dedi tatil olsun... veeee tatil oldu. bu da böyle kazanılmış bir haktır bizim için.

edit: bu işlere maliye değil çalışma bakanlığı bakıyormuş. düzeltmek isterim.

devamını okuyayım »