benim onlardan neyim eksik

  • 64
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

annenin ölmesi

canım gitti. bir parçam gitti. aklım almıyor, kabullenemiyorum. hiç aklıma gelmezdi bunun başıma geleceği, bu kadar erken ayrılacağımızı düşünmezdim. daha birkaç gün önce hayaller kurmuştuk biz. gitti hayat bağım, ruhum, enerjim, mutluluğum. gitti herşeyim. varoluş sebebim. içim yanıyor. ateş bıraktılar sanki içime, sönmüyor.
herkes birşey söylüyor, güçlü ol kendini toparla kardeşine iyi bak artık onun annesi sensin babana dikkat et şunu yap bunu yap... o kadar boş geliyor ki herşey, yaşamak o kadar saçma geliyor ki bana. kor gibi yanıyor içim. geçmiyor. geçmeyecek. yarım kaldım ve bunu değiştirecek hiçbir şey yok.
yıkadım annemi soğuk bir mermerin üstünde, ayaklarını öptüm öptüm öptüm. buz gibiydi. alnını öptüm. son kez gördüm onu. son kez gözlerine baktım, açıktı. can yoktu, ışık yoktu, kapatmaya çalıştım olmadı. gitmiyor gözlerimin önünden. yoğun bakımda ağladım, öptüm elini, bırakma annem beni dedim. biliyorum bırakmazdın, bırakmadın. aldılar seni benden. ne dualar ettim, kalk gel istedim, ölmek istedim, gerçek olmasın istedim, kabus olsun uyanayım bitsin herşey istedim, zamanı geriye almak istedim, inanamadım, inanamıyorum, kabullenemiyorum. ben nasıl yaşayacağımı bilmiyorum.
yıllar önce annelerini kaybeden yaşlı insanlara bakıyorum, hala anne diyince gözleri doluyor, içindeki acıyı görebiliyorsun hissedebiliyorsun, onca yıl sonra bile bu acı geçmeyecek biliyorum.
bir insanın yaşayabileceği en büyük acıymış. düşüncesine katlanamazdım, şimdiyse yaşıyorum. hiç bitmeyecek. iyileşmeyecek.
sarılmaya, öpmeye ihtiyacım var. seni hissetmeye ihtiyacım var annem. sesine gülüşüne sıcaklığına ihtiyacım var. anne diyorum, ses yok evde. cevap yok. kafayı yiyorum.
parçalanıyor içim. yarım kaldı herşey. bu acıyla yaşamaya devam etmek, sen nefes almıyorken almak, haksızlık gibi. olmaması gerekiyormuş gibi. nasıl dayanacağımı, nasıl devam edeceğimi bilmiyorum.
bir gün kavuşacağımıza inanıyorum. bir gün. sımsıkı sarılabileceğimi, öpüp koklayabileceğimi hayal ediyorum. inanmazsam deliririm. bu ihtimalin varlığına sarılıyorum bir tek. mutlu ol annem, bu dünyada olamadığın kadar çok mutlu ol. huzurlu uyu. rahat uyu. kavuşacağız annem.

devamını okuyayım »
02.06.2017 22:12