benimadimmesmecon

  • 3228
  • 6
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

otostopla dünyayı gezen kızın türkiye fotoğrafları

şimdi burada bilir bilmez atıp tutanlara bir açıklama yapmak lazım.

(bkz: #54888401) entrimde de yazdığım üzere 10'larca insan ağırladım evimde. bunların da en az yarısı, belki daha fazlası otostopla dünyayı dolaşmaya çıkan insanlar. hiç tanımadıysam ilgili kız gibi 20-30 tane kız ya da erkek tanımışımdır.

bu kız neler paylaşmış neler yazmış bilmiyorum ama ben kendi öğrendiklerimi anlatayım. evimde kalan gezginlerin birçoğu otostopla gezmek için türkiye'nin en iyi ülkelerden biri olduğunu söyledi. sizin gibi ben de şaşırdım başta. çok kötümser değildim ama bu kadar övgü de beklemiyordum. işin içine girdikçe gördüm ki sizin "tecavüze uğramadığı için çok şanslı hehe" diye yaftaladığınız yurdum insanlarından yedirip içiren, evine davet eden, kız başlarına sokakta kalmasınlar diye benim evime kadar arabayla getiren, ingilizce bilmediği için başına bir iş gelir diye düşünüp jandarmaya emanet eden, otostopla zor gidilir oraya deyip geri kalan yol için cebinden otobüs bileti alan, hava yağmurlu diye ankara'yı transit geçecekken şehir merkezine kadar getirip bana teslim eden, ve bunun gibi tonla güzellik yapanlar var.

o yüzden, birkaç mahlukun yaptığı şey yüzünden koca bir toplumu yaftalamayın. çok merak ediyorsanız siz de bir profil oluşturup bu tarz insanları evinizde ağırlayın. o zaman daha iyi anlarsınız.

eklenti: evimde kalıp ayrılan insanlara "ihtiyaç olursa mutlaka arayın" dediğim için canlı canlı birçok hikayeye de tanıklık ettim. atıyorum çorum'un bir ilçesinden arayıp kamyoncu dayıya çeviri yapmamı rica etmeleri gibi.

devamını okuyayım »
23.12.2015 11:36