benimleoynarmisin

  • hippi (429)
  • 819
  • 4
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

harry potter and the deathly hallows

kitap da insanı ağlatır mıymış canım! demenin ne denli büyük konuşmak olduğunu göstermiştir bana. bal gibi de ağlatıyormuş, ilki yaşatıyormuş.

--- spoiler ---
hani beklenir ya çocuklar çoluk çocuğa karışsın, torun görelim, harry ile ginny, ron ile hermione aynen bunu hissettirdi. kendimi torun sahibi olmayı bekleyen ve en sonunda bununla huzur bulan nineler gibi hissettim. ama bilmiyorum belki de çoğu kişiden farklı olarak sonuna ağladığımdan çok bitmesine ağladım, arada yeni serinin gelicek olmasının bilinciyle duyulan mutluluk olmayacak, sıkıntıyı bir anlık unutturabilecek tek ilaç artık olmayacak buna ağlanmaz mı? içilir hatta. ve şunu söyliyeyim orda burda bahsedilirken kitap televizyonda gazetede anlatılırken çıkıp da ''çocuk kitabı'' sıfatı yakıştıran olursa vallahi odunla kovalanmalı. felsefe taşı'nı geçtik canlar çoktan biz..

sonu şöyle bitseydi böyle bitseydi demek istemiyorum gereksiz bence, şaheseri yaratmış yazar, susmak düşüyor. ama gene de ben isterdim herkese neler olduğunu kitaptan sonra bir chat sayfasında değil de kitabın içinde öğrenmeyi. napalım sağlık olsun...

kitaba gelirsek, kesinlikle harry 'nin o lanetleri yapması başımı göğe erdirdi valla kendim yapmış kadar sevindim. o kadar şey geldi başına hakedene yapmadan olmazdı veda edemezdi böyle. 7. hortkuluk olması ise serinin dumurlarından biri hatta en fenasıydı belki. o kadar teori ürettik bilmem ne ama hortkuluk diye kimseden fikir duymadım ben. helal olsun rowling demekten başka bir şey gelmiyor.

neyse fazlasıyla irdelenmiş spoiler manyağı edilmiş, her yere girmek manasız ama severus snape için iç dökmeden olmaz be okur..acım çooook büyük..sövdüğüm olmadı mı? oldu. yazıklar olsun demedim mi? dedim. ama gene de hep bi sempati bi kenarda duruyordu. harry'i sevmedi babası sağolsun, ama nasıl biri olduğunu gördük işte..ilk ağladığım yerdi ''look..at..me''..lan! bittiğim an budur dedim. gülen çıkar elbet ama içimden bir parça gerçekten koptu.lily'nin gözlerini gördü garibim ya... altıda sövmekten bi hal olduk ama yedide sağ gösterip solun alasını vurdun be kadın.

ve dobby...''harry...potter'' ne ya?ahhh... hem snape hem de dobby'nin son cümleleri sadist misin be sen dememi sağladı bir an yazara..

''where your treasure is, there will your heart be so''...söz de budur işte. bazen kitabı tekrar açıp bu sayfaya bakıyorum sözü okuyorum, duygulanıyorum, kapıyorum..

teşekkürler rowling..
--- spoiler ---

devamını okuyayım »